I.liga mladší dorost – Morava, 6. kolo

HCB Karviná – TJ Sokol Žďár nad Sázavou 28:20 (14:8)

V sobotním obědovém čase se náš mladší dorost představil na palubovce Baníku Karviná, místu, kde karvinští muži vybojovali několik extraligových titulů. Nutno říci, že se naši kluci toho ze začátku nezalekli, ale více technických chyb nakonec hovořilo v náš neprospěch.

Na rozdíl od jiných zápasů nám vstup konečně vyšel. V šesté minutě jsme vedli 3:1. Místo toho abychom náskok navýšili udělal jsme technické chyby. Následovala dvě vyloučení po sobě, která jsme prohráli 0:4 a díky tomu se domácí dostali do vedení 5:3. Naši kluci se snažili kombinační hrou překonat důraznou obranu soupeře, ale často jsme ztroskotali na brankáři soupeře a tím se nedařilo brankově přiblížit, a proto šestibrankový poločasový rozdíl.

Vstup do druhé půle se také povedl a během prvních deseti minut se podařilo dotáhnout na tři branky. V tomto bodě se klukům dařilo ubránit karvinskou hru na dva pivoty a nám vycházeli přechody do útoku. Bohužel opět přišlo vyloučení a postupně i díky našemu velkému počtu technických chyb se domácím podařilo odskočit před závěrečnou desetimetrovou na devět branek. Je pravda, že zuby jsme si opět vylámali na dobře chytajícím brankáři domácích. Ovšem i náš brankář Tomáš Kučera podával po celé utkání velmi dobrý výkon. Závěrečnou desetiminutovku si již domácí pohlídali s konečným výsledkem 20:28.

Kluky je třeba pochválit za bojovnost a dobré vstupy do obou poločasů. Zatím tomu ještě něco chybí, ale jejich zlepšení je vidět na každém dalším odehraném zápasu. V dalším kole přivítáme aktuálně čtvrtý celek soutěže Pepino SKP Frýdek-Místek od 19:00 hodin v sobotu 30. října.

7m hody 0/1 : 1/1, vyloučení 1:3

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Tomáš Novotný – Robin Koudela (9/1), Martin Kakač (4), Adam Melichar (4), Vojtěch Bradáč (1), Benjamin Rosa (1), Adam Požár (1), Jakub Finsterle, Štěpán Čermák, Jaroslav Pavlíček, Jakub Uchytil, Denis Vik, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Uchytil.