hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

I. liga mladší dorost – Morava, 9. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – Sokol Telnice 35:31 (18:13)

Po dobře odehraném utkání v Kopřivnici nastoupilo družstvo mladšího dorostu na domácí palubovce proti Telnici. V prvním zápase se našim borcům proti tomuto soupeři nevedlo, ale nyní se potvrdila rostoucí forma a první vítězství bylo konečně na světě!

Po dobře odehraném utkání v Kopřivnici kde se na body těsně nedosáhlo si dorostenci slíbili, že příště na body již dosáhnou…a nebo půjdou do hola! Celý týden se tak mohli připravovat na soupeře, se kterým se mohly vybojovat první body.

Domácí hráči přistoupili k utkání zodpovědně a hned o začátku udávali tempo hry. V 7. minutě svítilo na ukazateli skóre 6:2. Dařila se útočná hra na vysunutou obranu soupeře, na kterou byli kluci připraveni. Díky dobrým kombinacím se dařilo prosazovat ze všech postů. I díky tomu se šlo do šaten za vedení 18:13.

Druhý poločas měli naši hráči pod kontrolou. Hostujícímu týmu umožnili se přiblížit pouze na tříbrankový rozdíl (50. minuta 27:24). Po celou dobu utkání se hrálo ve slušném tempu. Domácí dorostenci se snažili hrát rychle dopředu, z čehož vyústili chyby v rychlém útoku. Vývoj a skóre tak mohlo být ještě lepší. V poslední desetiminutovce nedošlo k polevení ani jednoho týmu a stále se hrálo velice aktivně. Na výsledku to ale už nic nezměnilo. Naši borci, před výbornou diváckou kulisou, dotáhli utkání do vítězného konce bez většího dramatu s výsledkem 35:31.

Všichni hráči měli z vítězství obrovskou radost. Vždyť tento soupeř je v prvním kole porazil o 11 branek. Kluky je třeba pochválit za předvedený kolektivní výkon. Je vidět, že výkon hráčů má stoupající tendenci. Doufejme, že to bude pokračovat i nadále. V dalším kole se hraje v Ostravě proti aktuálně třetímu celku soutěže.

7m hody 0/0 : 6/6, vyloučení 4:0.

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Robin Koudela (10), Adam Melichar (5), Jakub Finsterle (4), Martin Kakač (4), Štěpán Čermák (3), Adam Požár (3), Vojtěch Bradáč (2), Benjamin Rosa (2), Michal Urbanec (2), Jakub Uchytil, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Dana Koudelová.