TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

I. liga mladší dorost – Nadstavba, sestupová část, 4. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – Sokol Šťáhlavy 32:27 (14:8)

Sobota 2.4.2022

K první jarní výhře si dorostenci došli poměrně jednoznačně a s velkou chutí. Ze začátku vyrovnané utkání dokázali brzy překlopit na svoji stranu a dojít k pětibrankovému vítězství a lepšímu vzájemnému utkání proti soupeři ze Šťáhlav.

Začátek utkání byl opravdu vyrovnaný. Na naši vstřelenou branku hosté vždy dokázali odpovědět. První klíčová pasáž přišla v polovině poločasu, když dorostenci dokázali ze stavu 5:6 otočit na 8:6. Následující oslabení, a také brankář Tomáš Kučera který byl dvakrát z náskoku křídla trefen do obličeje, bylo pro naše borce impulzem k mnohem aktivnější hře. Posledních deset minut předvedli kompaktní obranu, která soupeři nedovolila skórovat. Na druhé straně domácí předvedli několik povedených akcí spojek a také souhry s pivotem, což vyneslo šestibrankové poločasové vedení 14:8.

Vstup do druhé půle se opět vyvedl. Jednoduché branky a vedení v páté minutě 17:9. Pak ovšem přišel mírný útlum jak naší obrany, tak také útoku. Oslabení jsme prohráli 0:3 a rozdíl byl jen čtyřbrankový. A bohužel hned následovalo další vyloučení. To už naši hráči zvládli mnohem lépe. Osobní obrana na naše spojky Adama Požára a Bena Rosu dala příležitost ke skórování z pozic pivota a také Adam Jaša předvedl parádní výkon, když čtyřikrát za sebou dokázal vstřelit branku. Naše obrana ovšem ztrácela postupně aktivitu a důraz, díky čemuž se soupeř přiblížil na pouhé tři branky. Střelecká muška naše hráče neopustila a několik zákroků brankáře dovedly naše dorostence k vítězství 32:27! A radost byla opravdu veliká.

V dalším kole zajíždějí hráči na pražskou Duklu, kde by snad měl být k dispozici také Robin Koudela, který si odpykával disciplinární trest.

7m hody 2/2 : 0/0, vyloučení 4:1.

 

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Martin Borkovec – Adam Jaša (9), Martin Kakač (7), Adam Požár (7), Benjamin Rosa (3/2), Jakub Uchytil (3), Ondřej Navrátil (1), Štěpán Čermák (1), Denis Vik (1), Jaroslav Pavlíček, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Uchytil.

Tabulka 1.liga mladší dorostenci divize Morava ZDE