I. liga mladší dorost – Nadstavba, sestupová část, 8. kolo

TJ Sokol Žďár nad Sázavou – SKKP Handball Brno 40:34 (18:13)

Poslední utkání v rámci 1. ligy mladšího dorostu odehráli naši hráči v sobotu 7. května 2022. V dopoledních hodinách na palubovce brněnského celku podali sympatický výkon, který ovšem na body nestačil.

Vstup do utkání hostujícím hráčům vyšel na výbornou a po necelých třech minutách na světelné tabuli svítilo skóre 0:2. Postupně se ovšem začala rozjíždět brněnská útočná síla. Odskočení na čtyřbrankové vedení během dalších deseti minut se ukázalo jako klíčové pro celý další vývoj zápasu. V půlce utkání pak byl rozdíl dokonce pětibrankový.

Ve druhém poločase se sice hrála vyrovnaná partie, ale domácí hráči měli náskok z prvního poločasu, který nakonec ještě o jednu branku vylepšili na konečných 40:34. Pro diváky to ovšem byla pohledná házená plná útočných kombinací z obou stran.

Po skončení soutěže tak družstvo mladších dorostenců hrající pod TJ Sokol Žďár nad Sázavou skončilo na osmém místě ve skupině hrající o sestup. Pro příští sezónu tak neudrželi prvoligovou příslušnost.

Naše spojka Robin Koudela se stal mezi všemi hráči nejlepším střelcem celé soutěže se vstřelenými 189 brankami v 20 odehraných zápasech.

7m hody 3/2 : 3/2, vyloučení 5:5.

Průběh utkání ZDE

Sestava a branky: Tomáš Kučera, Tomáš Novotný – Robin Koudela (15/1), Adam Požár (7), Vojtěch Bradáč (3), Jakub Uchytil (3/1), Martin Kakač (2), Michal Urbanec (2), Jaroslav Pavlíček (1), Štěpán Čermák (1), Benjamin Rosa, Denisa Vik, trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Pavel Uchytil.