V pátém kole na naši palubovku přijely Hustopeče, které se před zápasem nacházely pouze o jednu příčku nad námi. My se však tentokrát mohli spolehnout na dvojici Mička-Strýček, kteří hostují v nejvyšší dorostenecké soutěži, a nejsou tak k dispozici na všechna naše utkání.

2. liga mladší dorostenci JM – 5. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – LEGATA Hustopeče 46:31 (19:16)

Úvod střetnutí byl poměrně vyrovnaný. My sice měli více ze hry, ale kvůli nepřesné koncovce s námi soupeř dokázal držet dlouho vyrovnaný stav. Po celou první půli jsme se soupeři nedokázali vzdálit na více než 3 zásahy, a tak byla partie stále otevřená.

Ve druhém poločase s námi hosté dokázali držet krok ještě 10 minut (40. min 24:21). Poté jsme konečně šňůrou 4 branek odskočili a definitivně zlomili odpor soupeře. V 50. minutě sice ještě rozhodnuto nebylo (35:29), ale hostům již znatelně docházely síly. Závěrečnou desetiminutovku jsme tak ovládli v poměru 11:2, a utkání tak dotáhli do 15 brankového vítezství.

V příštím kole zajíždíme na palubovku SKKP Brno, tedy jednoho z favoritů na první místo. Nebude nás tedy čekat nic snadného.

7m hody: 1/1:1/2, vyloučení 2:1, diváků 115

Sled branek: 0:4, 3:7, 5:13, 7:16, 9:19, 15:19, 18:22, 20:25, 24:26, 33:27, 33:28

Sestava a branky: Lukáš Dereha – Jakub Strýček (15), Filip Mička (11), Aleš Novotný (6), Alex Kuřátko (4/1), Martin Chalupa (3), Benjamin Rosa (3), Štěpán Klapal (2), Tomáš Rosa (1), Pavel Kotouček (1), trenér: Ladislav Šidlo