II. liga muži – JM – 5. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Sokol Kostelec na Hané 33:24 (16:8)

Sobota 16. 10. 2021

Po nevydařeném zápase v Kuřimi jsme měli pořádnou motivaci ukázat domácímu publiku lepší výkon, než ten v předchozím kole.  Avšak v sobotu podvečer do haly Za Světlou zavítal nepříjemný soupeř z Kostelce na Hané, který se doposud pyšnil bilancí 3 výher a jediné prohry.

Do zápasu jsme vlétli naplno a rychle jsme se ujali vedení 3:0. Oproti minulému zápasu jsme fungovali na obraně a aktivním přistupováním jsme narušovali kostelecké kombinace. Ti tak vstřelili první branku až v 5. minutě, navíc ze sedmimetrového hodu. Ovšem ani poté se hosté příliš nerozstříleli a za prvních 17 minut hry vstřelili pouhé 3 branky (17. minuta 8:3). Zásluhu na tom měl i dobře chytající brankář Ondřej Poul, který nedával střelcům soupeře moc šancí skórovat. V následujících minutách jsme si ale vybrali slabší chvilku a soupeř během 4 minut zkorigoval skóre na 9:7. Víc jsme ale soupeři nedovolili a zbývajících 10 minut poločasu jsme již ovládli v poměru 7:1, a do šaten jsme tak mohli jít se slušným náskokem 16:8.

Ovšem jak jsme se už v minulosti s tímto soupeřem mohli přesvědčit, tak ani 8brankový náskok v poločase nemusí znamenat výhru (pozn. 3. 12. 2016: VM – Kostelec 30:31 (poločas 20:12)!!!). Důležitý vstup do druhé půle jsme ale zvládli dle taktických pokynů a navýšili náskok na 20:10 (40. minuta). Soupeř se neustále trápil v zakončení, a my tak mohli v klidu navyšovat náš náskok. Bohužel poslední desetiminutovku utkání jsme již hráli na půl plynu, z čehož pramenily nepřesnosti jak v útoku, tak hlavně na obraně. Soupeři jsme zbytečně dali šanci výsledek zápasu opticky zkorigovat na konečných 33:24.

Až na vypuštěný závěr můžeme mít z utkání dobrý pocit, jelikož jsme předvedli kvalitní výkon. Doufáme, že s podobným nasazením nastoupíme i ve středečním pohárovém utkání, kdy na naši palubovku zavítá aktuálně 4. celek mužské extraligy TJ Sokol Nové Veselí. Utkání začíná od 20:00 h.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 3/3:3/5, vyloučení 2:4, navíc hosté ČK

Sled branek: 3:0, 8:3, 9:7, 15:7, 17:10, 20:10, 23:12, 25:17, 29:18, 31:21, 33:24

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Vítězslav Večeřa (6), Pavel Strašák (5/3), Vojtěch Svoboda (5), Jiří Kaštan (4), Pavlo Živčic (4), Miloš Necid (3), Jan Lečbych (2), Jakub Bezděk (2), David Kubiš (1), Tomáš Pažourek (1), trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal