II. liga muži – JM – 9. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Holešov 31:23 (17:10)

sobota 20. 11. 2021

V rámci 9. kola jsme na domácí palubovce přivítali nám neznámého soupeře z Holešova. Ten je v naší soutěži nováčkem poté, co přestoupil ze severomoravské skupiny II. ligy. I přesto, že se před utkáním nacházel na 9. místě, nečekali jsme jednoduchý zápas, vždyť útok soupeře patří k nejproduktivnějším v lize. A i přes postavení v tabulce jsou výkony Holešova poměrně vyrovnané a několik utkání ztratili až těsně v závěru. Hosté dorazili sice pouze s jedním hráčem na střídání, ale zato se všemi oporami týmu včetně bývalého extraligového kanonýra Roberta Plška.

Vstup do utkání nám vyšel dle představ. Neprostupná obrana byla základem úspěšných prvních minut. Vždyť soupeři se ji podařilo poprvé překonat až v 9. minutě, kdy už jsme vedli 6:0!!!

Poté jsme ale v útoku přestali hrát jednoduše a snažili jsme se prokombinovat až na šestku. To vedlo ke ztrátám balonů, které soupeř trestal lacinými góly z rychlých brejků. Do 20. minuty tak Holešov dokázal snížit na 11:8 a hra se začala vyrovnávat. Ještě 4 minuty před poločasovou sirénou to stále bylo pouze o 3 branky (13:10). Ovšem v závěrečných minutách se nám povedlo šňůrou 4 branek odskočit na 17:10.

Do druhé půle ale vstoupili lépe hosté a postupně ukrajovali z našeho náskoku. Vinu na tom měla nepřesnost našeho zakončení, kdy jsme několikrát v jasné šanci netrefili bránu (37. minuta 19:14).  Ovšem ani v následujících minutách jsme nebyli schopni se brankově odtrhnout. Zlom nastal mezi 49.-53. minutou, kdy jsme čtyřmi brankami v řadě odskočili na 28:19 a definitivně jsme zlomili odpor soupeře. Ten už se nezmohl na závěrečný nápor, a tak jsme zvítězili o 8 branek poměrem 31:23.

Po této výhře jsme si upevnili 3. příčku tabulky. Základem úspěchu byla obrana v čele s dobře chytajícím brankářem (50% úspěšnost). Vzhledem k průběhu utkání dostali dostatečný prostor i všichni 3 dorostenci, kteří postupně získávají svoji porci minut v seniorské kategorii. V příštím kole zajíždíme do Prostějova, který se již několik sezon nachází ve spodních patrech tabulky, ovšem nám se zde dlouhodobě nedaří a naposledy jsme odtud výhru dovezli v sezoně 2016/2017. Tak doufejme, že se nám tuto sérii podaří prolomit.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:2/4, vyloučení 4:2

Sled branek: 6:0, 8:2, 9:4, 10:7, 13:10, 17:10, 18:12, 19:14, 22:16, 24:19, 28:19, 29:23, 31:23

Sestava a branky: Ondřej Poul – Pavel Strašák (7/2), Vítězslav Večeřa (7), Vojtěch Svoboda (6), Jiří Kaštan (6), Martin Chalupa (2), Miloš Necid (1), Tomáš Rosa (1), Jakub Bezděk (1), Tomáš Pažourek, Jakub Mach, Petr Kavka, David Kubiš, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer