II. liga muži – JM – 11. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - SHC Maloměřice „B“ 34:27 (15:13)

sobota 4. 12. 2021

V posledním zápase před podzimní pauzou jsme se na domácí palubovce střetli s rezervou extraligových Maloměřic. Soupeř se nacházel na 9. místě, a proto jsme očekávali plný bodový zisk.

Hosté dorazili s poměrně mladým týmem doplněným o zkušené hráče. První branku jsme sice vstřelili my, ale následující zásahy patřily Brňanům (3. minuta 1:3). Soupeře jsme ale ve vedení dlouho nenechali a brzy jsme překlopili skóre na naši stranu. V 9. minutě jsme zvyšovali na 6:4. Ovšem následující minuty se nesly v duchu velice vyrovnané partie. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit na rozdíl více než jediné branky a skóre se přelévalo z jedné strany na druhou. Až v posledních minutách poločasu se nám podařilo sérií 2 branek odskočit ze stavu 13:13 na 15:13, a do šaten jsme tak šli s mírným náskokem.

Ovšem vstup do druhé půle byl z říše snů. Během 5 minut jsme vstřelili 5 branek a donutili jsme Maloměřice k time-outu. Ovšem ani ten soupeři nepomohl a my pokračovali dál ve skvělém výkonu. Ve 44. minutě to bylo již 25:13 a až poté hosté prolomili dlouhý 18minutový půst a překonali naši obranu. Bohužel poté jako bychom již zápas vypustili, a polevili jsme tak na obraně. Hosté od té doby proměnili snad každý svůj útok a branky náhle rychle přibývaly. Žádné drama se sice již nekonalo, ale 14 obdržených branek během poslední patnáctiminutovky není příliš dobrá vizitka. Utkání tak skončilo výhrou pro naše barvy v poměru 34:27.

Tento výsledek nás posunul na 2. místo ligové tabulky se ziskem 16 bodů. Bohužel kvůli probíhající pandemii muselo být několik utkání odloženo, a tak v tabulce zůstává několik odložených zápasů. Doufejme, že na jaře se situace uklidní a po 2 nedohraných sezonách bude hráčům umožněno letošní soutěžní ročník dokončit.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 0:1/2, vyloučení 4:3

Sled branek: 1:3, 6:4, 6:7, 9:10, 11:12, 13:13, 25:13, 26:17, 29:17, 32:23, 34:27

Sestava a branky: František Kratochvíl, Lukáš Deraha  – Vojtěch Svoboda (10), Vítězslav Večeřa (6), Jiří Kaštan (5), Pavel Strašák (4), Jakub Bezděk (4), Petr Kavka (2), Tomáš Rosa (2), Martin Chalupa (1), David Kubiš, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Radim Fischer, Petr Kácal