II. liga muži – JM – 15. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – SK Kuřim 23:23 (14:7)

sobota 5. 3. 2022

Po výprasku na půdě Ivančic čekal na naše muže další těžký zápas. V sobotu podvečer k nám zavítal aktuálně druhý celek soutěže z Kuřimi, na jehož půdě jsme při podzimním utkání podlehli o 6 branek.

Do utkání jsme ale vstoupili na výbornou a ujali jsme se vedení 4:0 (7. minuta). Zásluhu na tom měla skvěle fungující obrana, kde jsme dokázali úplně odzbrojit dvě největší střelecké hrozby hostí Chýlka s Kudlou. Kuřim se tak poprvé trefila až v 9. minutě a to ze sedmimetrového hodu. Poté to ale vypadalo, jako by se Kuřim konečně chytla, a během dalších 4 minut hry snížila na 5:4. Ovšem naši hráči, kterým dnes nechyběla chuť bojovat, nechtěli nechat soupeře převzít otěže zápasu. Obrana dirigována neprostupným Romanem Matušíkem a výborné zákroky Ondřeje Poula doslova vymazaly hostující střelce. V 28. minutě jsme již navyšovali na 13:5 a vše se vyvíjelo dle našich představ. Kuřim sice ještě před odchodem do šaten dokázala 2x skórovat, ale i přesto jsme v poločase měli nadějný sedmibrankový náskok.

První minuty druhého dějství byly stále v naší režii a odskočili jsme na 16:8. Bohužel poté jsme neproměnili několik jasných gólových příležitostí a naopak hosté několika rychlými brejky náhle snížili na 16:12. Tato pasáž namotivovala Kuřimské hráče, kteří najednou ožili a začínali cítit šanci. Naopak nám postupně docházely síly, trápili jsme se v zakončení, a tak se náš vybudovaný náskok neustále ztenčoval. V 55. minutě se Kuřim poprvé v utkání dostala do vedení 21:22 a s námi to již nevypadalo dobře. V poslední pětiminutovce jsme ale ještě sebrali poslední zbytky sil a hnáni domácím publikem jsme ještě strhli vedení na naši stranu. Poslední zásah ale patřil Kuřimi a i přes závěrečnou snahu se nám již skórovat nepodařilo, a tak zápas, po infarktové koncovce, skončil remízou 23:23.

Dnes hráči podali dobrý kolektivní a hlavně bojovný výkon. A předvedená hra na obraně byla nesrovnatelná s tím, co jsme předvedli v minulém kole na půdě Ivančic. I přesto nás konečný výsledek může mrzet, jelikož vlastními technickými chybami jsme soupeře dostali zpět do utkání. V dalším kole zajíždíme na půdu Kostelce na Hané, což bude přímý souboj o třetí místo.

FOTOGALERIE

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:4/4, vyloučení 1:0

Sled branek: 4:0, 5:4, 7:5, 13:5, 14:8, 16:8, 16:12, 18:16, 20:17, 20:19, 21:22, 23:22, 23:23

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Vojtěch Svoboda (6), Vítězslav Večeřa (5), Pavel Strašák (4/2), Ladislav Šidlo (3), Roman Matušík (2), Jiří Kaštan (2), David Kubiš (1), Alex Kuřátko, Tomáš Rosa, Štěpán Mikšík, Martin Chalupa, Radim Fischer, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal