II. liga muži – JM – 22. kolo

SHC Maloměřice „B“ – TJ Sokol Velké Meziříčí 32:18 (15:8)

sobota 7. 5. 2022

V posledním kole letošní sezony tým mužů zavítal do Brna, kde jsme se v Maloměřické sportovní hale utkali s rezervou extraligového celku SHC Maloměřice. My jsme v případě výhry (a současně zaváhání Ivančic) mohli ještě uvažovat o celkové 3. příčce letošního ročníku II. ligy mužů. Ovšem k utkání jsme nastupovali ve velice okleštěné sestavě, kdy jsme se museli obejít bez řady hráčů.

Vstup do utkání byl velice vyrovnaný. I když jsme nepodávali 100% výkon, tak branky na obou stranách přibývaly rovnoměrně. Bohužel po čtvrthodině hry jsme přestali proměňovat vyložené šance, kde jsme si několikrát vylámali zuby na domácím brankáři. Brňané z toho těžili a ihned rozehrávali do rychlých brejků, ze kterých dávali laciné branky. I přesto, že se na hřišti odehrával vyrovnaný zápas, tak bohužel na ukazateli v poločase svítilo pro nás nepříznivé skóre 15:8.

První minuty druhé půle se nesly stále ve vyrovnaném duchu, bohužel jsme pokračovali v neproměňování šancí a navíc jsme začínali kupit technické chyby. Na naši bránu se tak valil jeden rychlý útok za druhým. Domácí nám pak naprosto znechutili hru, což bylo vidět i na frustraci našich hráčů. V 43. minutě to bylo již 27:12 a vypadalo to na pořádný debakl. Navíc kvůli zranění musel odstoupit Radim Fischer a zanedlouho na to viděl za nesportovní chování červenou kartu Bezděk. My tak museli zbytek zápasu dohrávat jen s jedním hráčem na lavičce. V závěrečné čtvrthodině jsme nesložili zbraně a alespoň důstojně odehráli závěr zápasu, který pro nás i tak skončil vysokou prohrou 32:18.

Dnes jsme předvedli snad nejhorší výkon z celého letošního ročníku a po zásluze odjíždíme bez bodů. I přesto se tým mužů v celkovém součtu umístil na pěkném 4. místě, což vzhledem k obrovským personálním komplikacím, kdy během sezony z různých důvodů skončilo asi 10 našich hráčů, můžeme považovat za úspěch.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:0/4, vyloučení 2:5, navíc hosté ČK

Sled branek: 2:2, 5:4, 8:6, 11:8, 16:8, 19:11, 29:12, 30:16, 32:18

Sestava a branky: Ondřej Poul - Vojtěch Svoboda (8), David Kubiš (3), František Kratochvíl (2), Vítězslav Večeřa (2), Pavel Strašák (1), Jakub Bezděk (1), Petr Kavka (1), Radim Fischer, Roman Matušík, trenér Vlastimil Vaverka, odpovědný vedoucí Petr Kácal