II. liga mužů JM - 8. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – SHC Maloměřice „B“ 33:28 (16:9)

sobota 12. 11. 2022

Po sérii 7 proher v řadě náš tým už nutně musel bodovat. Navíc, když k nám zavítal soupeř, který se v tabulce nacházel jen o jednu pozici nad námi, o motivaci tak nebyla nouze.           Odhodlání vyhrát jsme ukázali hned v úvodu utkání. Pevná obrana a pohledné útočné akce znamenaly brzké vedení 5:0 (6. minuta). Poté se brněnský tým vzchopil a zlepšil svoji hru hlavně na obraně. Nám se již nedařilo tak lehce zakončovat a brankový příděl se zbrzdil. Ovšem i naše obrana nedovolovala soupeři zakončovat z nebezpečných pozic, a tak do 23. minuty skóre rostlo pozvolna až na 13:5.  V závěrečných minutách oba celky polevily na obraně, ale i přesto jsme šli do šaten s vysokým náskokem 7 branek.

Vstup do druhého dějství nám vyšel na jedničku a během 3 minut jsme si vytvořili náskok 19:10! Bohužel místo toho, abychom definitivně zlomili odpor soupeře, jsme začali kupit chyby na obraně. Brňané po jednoduchých akcích dokázali zakončovat z prostoru brankoviště a dávat nám laciné branky. Naštěstí nám se v útoku nepřestávalo dařit, a tak jsme soupeři nedovolili snížit více než na 5brankový rozdíl. Tento náskok jsme si udržovali až do závěrečného hvizdu.

Po první letošní výhře z nás spadl obrovský balvan. I když po výhře stále zůstáváme na 11. pozici, na psychiku týmu to bude mít obrovský vliv. V dalším kole zajíždíme do Kostelce na Hané.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 3/3:1/3, vyloučení 2:1

Sled branek: 5:0, 8:3, 9:5, 13:5, 16:9, 19:10, 20:14, 22:17, 26:20, 30:22, 31:24, 33:28

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Martin Chalupa (5), Pavel Strašák (4), Pavol Živčic (4), Vítězslav Večeřa (4/2), Petr Kavka (4), Jakub Mach (3), Filip Mička (2/1), Alexandr Kuřátko (2), Aleš Novotný (2), Jakub Bezděk (1), David Kubiš (1), Tomáš Pažourek, František Kratochvíl, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda