2. liga mužů JM - 13. kolo

TJ Sokol Újezd u Brna – TJ Sokol Velké Meziříčí 41:27 (23:9)

neděle 05. 03. 2023

Náš tým, který se po bídném podzimu pomalu rozjíždí a na jaře sbírá body, zajížděl na do měnínské sportovní haly k zápasu s Újezdem u Brna. Tedy soupeře, u kterého jsme si brousily zuby na další bodový zisk. I když jsme k utkání vyrazili bez zraněného Vojty Svobody, tak zbytek kádru byl kompletní.

Bohužel k zápasu jsme už od rozcvičky přistoupili vlažně a ukázalo se to velice brzy. Úvodní minuty jsme sice zvládly (4. minuta 2:3), ale to, co následovalo, bylo spíše jako z hororového filmu. Domácí aktivní vysunutá obrana 3-3 nám dělala problémy a mi buď zakončovali chabou nepřipravenou střelou, nebo jsme po technických chybách rovnou nahráli míč soupeři do rukou. V obou případech to končilo rychlým brejkem domácích a snadnou brankou. V 15. minutě to bylo již hrozivých 14:5 a naši hráči byli herně na dně. Toto pokračovalo až do konce první půle (23:9).

Ve druhém dějství oba celky hodně prostřídaly sestavy a hrála se již vyrovnanější partie. Ovšem vzhledem k poločasovému výsledku již nebylo moc o co hrát, a tak i přes remízu ve druhém poločase zápas skončil propastným rozdílem 14 branek.

V dalším kole však hostíme celek ze špice tabulky – HK Ivančice a pokud chceme v utkání zabojovat o dobrá výsledek, tak nasazení a bojovnost našeho týmu musí vypadat úplně jinak, než v dnešním utkání.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 3/3:0/1, vyloučení 3:6,

Sled branek: 2:3, 9:3, 11:5, 15:7, 20:7, 24:9, 26:12, 28:14, 32:18, 37:22, 39:26, 41:27

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Vítězslav Večeřa (5), Radek Navrátil (4), Martin Šikula (4), Aleš Novotný (3), Filip Mička (3), Tomáš Krčál (2), Jakub Strýček (2), Petr Kavka (1), František Kratochvíl (1), Martin Chalupa (1), Tomáš Rosa (1), Pavel Strašák, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda