V rámci 8. kola jsme zajížděli na palubovku aktuálního lídra tabulky, který v letošním ročníku doposud neprohrál. Náš tým však po skalpu druhých Maloměřic v minulém kole přijel v dobrém rozpoložení a byl odhodlaný připravit Bohunicím první letošní porážku.

II. liga mužů Morava Jih – 8. kolo

Tatran Bohunice - TJ Sokol Velké Meziříčí 30:22 (14:14)

Úvod střetnutí byl v naší režii a ujali jsme se rychle vedení 1:3. Poté jsme ovšem museli čelit hned několika přesilovkám soupeře, který je využil a šňůrou 5 branek odskočil na 6:3. My se ale dokázali vzchopit a dorovnat náskok soupeře. Střelecky se dařilo především našim spojkám Strašákovi s Večeřou. Vyrovnaná první půle tak skončila remízou 14:14.

Prvních 5 minut druhého poločasu se stále hrála vyrovnaná partie (16:16). Bohužel v tomto okamžiku uviděl za nesportovní chování 3. dvouminutový trest, a tedy červenou kartu náš pivot Fiala. Následnou přesilovku domácí zužitkovali a odskočili nám. My chtěli s výsledkem rychle něco udělat, ale v útoku jsme se dostali do křeče. Vůbec jsme nebyli schopni překonat domácí obranu a Brňané nás zasypávali jedním brejkem za druhým. Než jsme se vzpamatovali, tak na tabuli svítil výsledek 24:17 a na zvrat již bylo pozdě. Zbytek utkání si již domácí v klidu pohlídali a zvítězili 30:22.

Dnes jsme zbytečně ztratili dobře rozehraný zápas vlastní nedisciplinovaností, když nás zbytečná vyloučení srážela na kolena. Tomuto se musíme v příštím kole vyvarovat, kdy hostíme soupeře z Kuřimi. Výhra bude důležitá pro udržení klidného středu tabulky.

7m hody: 3/3:3/3, vyloučení 5:6, navíc hosté ČK, diváků 123

Sled branek: 1:3, 6:3, 8:6, 9:9, 12:10, 14:12, 14:14, 16:16, 21:16, 24:17, 25:20, 30:20, 30:22

Sestava a branky: Ondřej Poul – Pavel Strašák (7/3), Vítězslav Večeřa (7), Pavel Roub (3), Vojtěch Svoboda (2), Jakub Bezděk (2), Pavol Živčic (1), Štěpán Fiala, Dominik Buchta, Miloš Necid, František Kratochvíl, Tomáš Pažourek, trenér Ladislav Šidlo