O víkendu 18. a 19. ledna se zúčastnili naši nejmenší házenkáři velmi kvalitně obsazeného turnaje který pořádal oddíl Kostelce na Hané. Hrálo se v místní školní hale, kde bylo ve třídách ubytování, a ve školní jídelně se moc dobře postarali i o naše bříška.

Pořadatelé se turnaje zhostili na jedničku a zaslouží velikou pochvalu. Turnaje se kromě českých a slovenských týmů zúčastnila i chorvatská házenkářská škola Vučiči Záhřeb. Celkem startovalo v kategorii přípravky 12 týmů a v kategorii minižactva 20 týmů.

Náš oddíl reprezentovalo jedno družstvo minižáků a jedno přípravky.

Družstvo minižáků dokázalo v základní skupině jednou vyhrát a jednou remizovat. Dva celky byly nad naše síly a ze třetího místa ve skupině jsme postoupili do bojů o 9. - 12. místo. Zde jsme dokázali porazit dva týmy, nestačili jsme pouze na družstvo z Velké Bystřice. Kluci tak obsadili konečné 10. místo na turnaji. Těžké zápasy kluky prověřily, ukázali nám trenérům že se musíme zaměřit na obranné činnosti jednotlivce a celkovou souhru týmu. Naopak je nutné kluky pochválit, že neztráceli v rychlosti, obratnosti a bojovnosti.

Naše přípravka v jedné ze dvou šestičlenných skupin dokázala dvakrát zvítězit těsně o gól, a třikrát odešla výrazně poražena. Ve skupině o 5. - 8. místo jsme jednou zvítězili a jednou prohráli. Na turnaji jsme tak obsadili 7. místo. Individuální ocenění získal Adrian Kadlec, který byl vybrán na základě hlasování rozhodčích do sobotního večerního utkání All Stars.

Všechny kluky je však nutné pochválit, jejich bojovnost a nasazení, zlepšující se hra zápas od zápasu je příkladná.
Turnaj vyhrálo v kategorii přípravky družstvo TJ Sokol Telnice, v kategorii minižactva domácí TJ Sokol Kostelec na Hané.
Největšího vítězství však dosáhla házená, kdy se po celý víkend bavilo, a to doslova, tímto sportem na 300 dětí.