XV. ročník Memoriálu Eduarda Klapala

Ve dnech 18. - 19. ledna 2020 jsme ve sportovní hale pořádali tradiční mládežnický dívčí turnaj na počest zakladatele Velkomeziříčské házené - Eduarda Klapala.

Sešlo se 8 týmů z Čech i Moravy. Naše barvy hájila hned dvě družstva a to Velké Meziříčí „A“ a Velké Meziříčí „B“. Holky z „Béčka“ jsou většinou prvním rokem mladší žákyně a snaží se posbírat, co nejvíce herních zkušeností. Přestože skončily na celkově 8. místě, je dívky třeba pochválit za obrovskou bojovnost, nasazení a týmovou hru. Hráčky „Áčka“ s bilancí čtyř výher, dvou proher a jedné remízy skončily na krásném 3. místě a získaly tak svoji první medaili z turnaje v této věkové kategorii. Navíc v domácím prostředí a před zraky nadšeně fandících rodinných příslušníkůlaughingtongue-outwink.

Tyto děvčata bychom chtěli pochválit za skvělou obrannou součinnost a také za kreativitu v útočné fázi, která je každým turnajem lepší a lepší. Jako třešnička na dortu bylo vyhlášení nejlepší gólmanky turnaje, kterou se stala naše brankářka Marcela Součková, které ještě jednou gratulujeme.

Konečné pořadí družstev: 1. TJ Sokol Vršovice, 2. TJ Jiskra Havlíčkův Brod, 3. TJ Sokol Velké Meziříčí „A“, 4. SK Kuřim, 5. HC Háje, 6. DDM Strážnice, 7. Tatran Bohunice, 8. TJ Sokol Velké Meziříčí „B“.

Branky - VM „B“: Milotová A. (1), Chalupová M. (10), Pospíšilová V. (4), Rösslerová B. (1), Doležalová S. (1), Buršíková T. (5), Klinerová N. (3), Rausová E. (2), Součková M. (4), Kůpová K. (2), Derahová K., Chalupová A.

Branky – VM „A“: Lázničková L. (30), Pokorná N. (20), Křížová Bára (1), Havelková S. (10), Németh K. (2), Divišová T. (6), Buršíková T. (1), Doležalová P., Cerkalová K., Součková M.

Trenérky: Kateřina Závišková, Jana Šidlová, Ilona Závišková.