TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

V sobotu 25. ledna odcestovali naši starší minižáci k přípravnému turnaji do Žeravic u Přerova.

Na turnaji startovalo celkem šest družstev. Hrálo se systémem každý s každým a hrací doba byla 2x12 minut. Většinou se v této kategorii hraje na šířku házenkářského hřiště kdy jsou v poli čtyři hráči plus jeden brankář na každé straně a hraje se gumovým míčem. Na tomto turnaji se však již hrála velká házená na celé hřiště, kdy na každé straně je v poli šest hráčů a brankář. Hrálo se již také s koženým míčem. Pro většinu našich kluků to byla vůbec první zkušenost s velkou házenou. Na turnaj jsme vzali maximální počet hráčů které jsme pravidelně střídali a na výsledky nijak nehleděli. Turnaj splnil přesně to, co jsme chtěli a ukázal nám trenérům na co se v tréninku zaměřit při výuce velké házené. Kluci si všichni dostatečně zahráli, vyzkoušeli si hru na velkém hřišti a házenou se bavili. A o to nám šlo především. Všichni zaslouží pochvalu za nasazení při utkáních, chuť se učit a  překvapivě i za velmi pěknou hru. I když jsme na turnaji získali jen jeden bod za remízu s Olomoucí, tak je potěšitelné, že všechna naše utkání byla vyrovnaná a žádný ze soupeřů nás nijak nepřehrál. Teď už jen potrénovat a určitě se dostaví i výsledky. 

 

Individuální cenu za nejlepšího hráče našeho týmu získal Tomáš Klíma. 
Turnaj vyhrálo družstvo z Ledče nad Sázavou.
 
 
Utkání našeho týmu:
Velké Meziříčí - Ledeč nad Sázavou 8:11
Velké Meziříčí - HBC Olomouc 13:13
Velké Meziříčí - SHK Kunovice 11:13
Velké Meziříčí - SK Žeravice 9:15
Velké Meziříčí - Házená Velká Bystřice 11:12
 
Hráli: 
Daniel Červený, Adam Janda, David Bradáč, Stanislav Fňukal, Kryštof Havelka, Vojtěch Navrátil, Jan Sedlák, Jan Heneš, Nikolas Fexa, Tomáš Klíma, Matyáš Fialka, Daniel Sýkora, Vojtěch Holemý, Dominik Vitešník.
Trenéři: David Stoklasa, Jiří Holý.
Štítky: