V sobotu 20.6.2020 vyrazili mladší žáci na turnaj do Úval. Byl to po dlouhé době soutěžní turnaj, na kterém jsme si mohli prověřit, jak jsme na tom výkonově po tréninkové a zápasové pauze, a to proti soupeřů, se kterými se tak často nepotkáváme.

Turnaj byl vypsán pro ročníky 2008, 2009 a zúčastnilo se ho celkem 8 družstev rozdělených do dvou skupin po čtyřech. Hrací čas byl 2x12 minut. V základní skupině jsme měli týmy Rokycan, Chodova a Úvaly „B“.

V prvním zápase jsme hráli proti týmu Rokycan. Kluci od začátku nastoupili s tím, že zápas chtějí vyhrát a po celý zápas to na jejich výkonu bylo znát. Soupeře jsme nakonec porazili o jediný gól 16:15. Až po zápase jsme se dozvěděli, že v týmu Rokycan byli hráči ročníku 2007 a o to kluky vítězství více hřálo. V druhém zápase jsme hráli proti týmu Chodova. Bohužel jsme prospali začátek, soupeře podcenili a během tří minut jsme již prohrávali 0:4. Po důrazné domluvě se kluci rychle vrátili do zápasu, který následně dovedli do vítězného konce v poměru 10:7. V posledním zápase ve skupině jsme měli tým domácích Úvaly „B“. Zde jsme si nepřipouštěli nic jiného než vítezství, to se nám potvrdilo a zápas jsme jednoznačně vyhráli 19:6, kde většinu zápasu odehráli střídající hráči. V základní skupině jsme skončili na prvním místě bez ztráty bodu.

V semifinále jsme narazili na druhý tým ze druhé skupiny, a to byl tým Kostelce nad Labem. Do zápasu kluci vlítli jako uragán a během prvního poločasu nebylo co řešit. Druhý poločas odehráli střídající hráči a po konci zápasu na světelné tabuli svítil výsledek 17:10. Byli jsme ve finále! Zde jsme opět narazili na tým Chodova, který jsme v základní skupině trošku podcenili. Toto se již neopakovalo a finále jsme vyhráli s přehledem 14:5.

Turnaj jsme s přehledem vyhráli bez jediné prohry. Všichni hráči si zahráli dostatečný počet minut a spokojeně jsme všichni odjížděli domů. Tento turnaj nám ukázal, že i po nucené tréninkové pauze se umíme rovnat s ostatními týmy. Vyzkoušeli jsme si základ sestavy pro další sezónu a musíme konstatovat, že to tak špatné nebylo, i když chyb je hodně a pořád máme co zlepšovat.

Výsledky:

Základní skupina:

VM        -              Rokycany                            16:15

VM        -              Chodov                                               10:7

VM        -              Úvaly „B“                            19:6