TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

O víkendu 17. - 19.6. se naši minižáci házené zúčastnili jednoho z největších turnajů u nás, Megamini Liberec.

 

Jednalo se již o jubilejní 20. ročník tohoto turnaje a zúčastnilo se ho úctyhodných 26 týmů z celé České Republiky a dva týmy z Německa. Turnaj se hraje v kategorii minižactva, hraje se systémem 6+1 na každé straně, velká házená. Náš oddíl, jako jediný, měl na turnaji dvě družstva. Celkem 28 týmů bylo rozděleno do 4 základních skupin po 7 kde hrál každý s každým. Do čtvrtfinálových skupin postupovaly první čtyři týmy, ostatní hráli ve skupině o 17 až 28 místo. Body ze základních skupin se přenášely do do skupin o umístění. Hrací doba jednoho utkání byla 2x8 minut ve skupině, v zápasech o umístění 2x10 minut.


Turnaj se hrál na venkovních hřištích, a jelikož panovala i pod Ještědem tropická horka, síly rychle ubývaly. Naštěstí pořadatel byl skvěle připraven, ochlazovací stany, kbelíky s vodou u každého hřiště, děti mohly využít i zavlažování na fotbalovém hřišti. Turnaj byl skvěle zorganizován, součástí byly i doprovodné akce, skákací hrady, cyklotrial show, večer ohnivá show.


K samotnému turnaji


Naše družstvo v šedých dresech spíše sbíralo zkušenosti, vždyť za ně nastoupili i tři kluci kteří teprve z přípravky do minižactva budou přestupovat. I tak ale kluci odehráli spoustu vyrovnaných utkání a podařilo se jim i jednou zvítězit. Určitě je do budoucna na čem stavět a získané zkušenosti se budou hodit. Kluci se umístili na 26. místě.


Družstvo modrých odehrálo v pátek pět zápasů. Všechny se podařilo vyhrát a v sobotu ráno jsme proti DHK Baníku Most hráli o vítězství ve skupině a dobrou výchozí pozici do čtvrtfinálové skupiny, kam se přenášely body ze základní skupiny.
To se podařilo a do čtvrtfinálové skupiny jsme šli se šesti body. Bohužel tam se nám úplně nedařilo, vyhráli jsme pouze jeden zápas, a obzvlášť prohra proti Talentu Plzeň o gól nás mrzela. Ve čtvrtfinálové skupině jsme tak skončili vinou vzájemného utkání při rovnosti bodů s Plzní na čtvrtém místě.


V neděli jsme se tak utkali se čtvrtým celkem z druhé čtvrtfinálové skupiny TJ Sokol Úvaly. Kluci přistoupili k utkání zodpovědně a podařilo se jim zvítězit. Celkové sedmé místo z tolika týmu je určitě skvělým výsledkem.


Pro většinu kluků z modrého týmu to byl poslední turnaj v této věkové kategorii a přejeme této skvělé partě ať se jim v dalších letech daří nejen po sportovní stránce, ale ať zůstanou kamarády jako doposud.


Zajímavostí tohoto turnaje bylo, že v nedělním dopoledni se konal na jednom z hřišť turnaj v miniházené 4+1 kde se nepočítalo skóre a do kterého jsme se kvůli administrativní chybě nahlásili s oběma družstvy také. Kluci to však uvítali a rádi se této akce zúčastnili, kdy si někteří z nich zkusili, jaké je to býti trenérem. :-)


Turnaj celkově vyhrál tým TJ Jiskra Zruč nad Sázavou, na druhém místě skončila Házená Náchod, třetí místo bral Slavoj Děčín.

Utkání:
Šedý tým:
Základní skupina:
Velmez - Házená Náchod 1:11
Velmez - Házená Poděbrady 10:5
Velmez - TJ JM Chodov Praha 4:7
Velmez - Talent Plzeň 4:6
Velmez - Zruč nad Sázavou 1:23
Velmez - HK FCC Město Lovosice 3:11
Skupina o 17. - 28. místo:
Velmez - TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 4:12
Velmez - HC Dukla Praha 2:7
Velmez - TJ Sparta Kutná Hora 2:14
Utkání o 25. místo;
Velmez - TJ Sokol Bělá pod Bezdězem 6:7

Modrý tým:
Základní skupina:
Velmez - TJ Sparta Kutná Hora 16:7
Velmez - HC Dukla Praha 5:4
Velmez - Házená Rokycany 11:7
Velmez - TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 9:8
Velmez - TJ Loko České Budějovice 7:5
Velmez - DHK Baník Most 8:6
Skupina o 1. - 16. místo:
Velmez - Házená Náchod 6:10
Velmez - HK FCC Město Lovosice 13:6
Velmez - Talent Plzeň 8:9
Velmez - TJ Jiskra Zruč nad Sázavou 8:14
Utkání o 7 místo:
Velmez - TJ Sokol Úvaly Praha 11:7

Hráli: Drápela Tomáš, Živčic Pavol, Jelínek Martin, Kadlec Adrian, Fialka Erik, Prokeš Matyáš, Homola Martin, Karásek Samuel, Sláma Vít, Stoklasa David, Ambrož Filip, Nováček Jakub, Štěpánek Tadeáš,Winterling Tobiáš, Musil Jakub, Janoušek Jan, Kostečka Vojtěch, Michlíček Jiří, Drápela Martin.

Trenéři: Stoklasa David, Kostečka Daniel, Kostečková Renata.
Vedoucí družstva: Karásek Luděk

Štítky: