Před deseti lety, ve školním roce 2011/2012, zahájily poprvé svoji činnost školní kroužky miniházené.

Letos byl zahájen již 10. ročník projektu školních lig. Měřínské a Velkomeziříčské ligy se účastní v sezóně 2022/2023 celkem pět základních škol vždy ve dvou kategoriích, v mladší 1.-3. třídy, ve starší 4.-5.třídy. Účastníky jsou z Velkého Meziříčí Základní škola Oslavická, ZŠ Sokolovská, ZŠ Školní a z okolí ZŠ Měřín spolu se ZŠ Hany Benešové Bory. Organizátorem je oddíl házené TJ Sokol Velké Meziříčí spolu se SVČ DÓZA Velké Meziříčí. Za bezproblémový průběh turnajů a komunikaci se školními trenéry zodpovídá pedagog volného času Jaroslava Živčicová.

Žáci 1. stupně ZŠ mohou změřit své síly (pohybové schopnosti a házenkářské dovednosti) s dětmi z jiných škol na celkem 4 turnajích. 16. a 22. listopadu proběhly první dvě soutěžní klání ročníku 2022/2023, kterých se zúčastnilo celkem 125 hráčů a hráček. V házenkářské hale bylo v dopoledních hodinách k vidění nejen dětské nadšení z pohybu, radost z povedené přihrávky, ale  vzájemné fandění a týmovost. Vstřelení branky bylo už pomyslnou třešničkou na dortu. Skóre ze vzájemných zápasů se ve školních ligách nepočítá. Smyslem je vzbudit v dětech pozitivní vztah ke sportu.

Za předvedené výkony si nejmenší házenkáři a házenkářky v závěru turnaje zasloužili zdravou odměnu od firmy POEX Velké Meziříčí a osobní gratulaci od manažera Krajského svazu házené Vysočina Miloše Jandy a krajského trenéra Miroslava Štohanzla. Poděkování patří starším spolužákům za pomoc při rozhodování utkání, časoměřičům a zejména pedagogům za vedení kroužku ve svých školách a vzájemnou spolupráci.

Další společná setkání při školní lize miniházené proběhnou v prosinci 2022.