Sobota 10. prosince 2022

Jelikož sezóna našeho družstva starších dorostenců již skončila před dvěma týdny hledali jsme posezónní turnaj pro hráče spadající do věkové kategorie mladšího dorostu. Hráči, kteří jsou věkově mladší a nedostávají tolik herního prostoru v utkání si tak mohli zahrát proti svým vrstevníkům.

Turnaj se uskutečnil v nedalekém Brně Juliánově. Hrací čas byl stanoven na 2x20 minut systémem každý s každým.

Postupně jsem se utkali s týmy Klímovic, Juliánova a Maloměřic.

Všechna utkání se nám podařilo vyhrát až překvapivě jednoznačným rozdílem. Kluci, kteří nemají v mistrovských utkáních tolik prostoru nahráli potřebné minuty. Hráči ukázali, že jsou na tom fyzicky i herně lépe než jejich vrstevníci ze soupeřových týmů.

Naši hru zdobil především rychlý útok. V obraně jsem si vyzkoušeli několik obranných systémů a v postupném útoku hráči pilovali herní kombinace v trochu jiném složení, než jsou zvyklí ze staršího dorostu.

Turnaj účel splnil a vítězství v turnaji bylo odměnou pro zúčastněné hráče.

Výsledky:

VM – TJ Sokol Klimkovice 27:18 (16:10)

VM – TJ Sokol Juliánov 30:21 (14:10)

VM – SHC Maloměřice 30:9 (16:5)

Sestava a branky: Martin Borkovec (1) - Tobiáš Blažek (3), Benjamin Rosa (12), Denis Vik (11), Štěpán Čermák (14), Adam Jaša (12), Jaroslav Pavlíček (6), Jakub Uchytil (5), Marek Sedlák (21), trenér Ladislav Šidlo, vedoucí družstva Petr Kácal.

Pořadí turnaje: 1. TJ Sokol Velké Meziříčí, 2. TJ Sokol Juliánov, 3. TJ Sokol Klimkovice, 4. SHC Maloměřic