2. Liga muži JM – 2. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – Sokol Telnice 36:26 (17:14)

Sobota 26.9.2020

Po odloženém prvním kole vstupovali muži do nové sezony na vlastní palubovce. Postavili jsme se proti nepříjemnému soupeři z Telnice, který v posledních letech patří na špici druhé ligy a se kterým máme spíše zápornou bilanci.

Úvod utkání hodně připomínal přestřelku, kdy se obě mužstva poměrně snadno brankově prosazovala (7. minuta 6:6). Poté se nám konečně začalo více dařit na obraně a dokázali jsme si vybudovat 4brankový náskok (11:7).  Nic na tom nezměnil ani time out hostí, a my tak postupně navyšovali náš náskok až na 17:11. Bohužel poslední 2 minuty první půle nám nevyšly podle představ, a soupeř tak do poločasu ještě stihl korigovat na rozdíl 3 branek.

Ve druhé půli jsme pokračovali v nastolené hře. Naše pohledné kombinace se dařilo zakončovat ze všech postů. Nezabrzdil nás ani pokus hostí narušit naši hru osobní obranou na našeho hráče. Do 45. minuty jsme si tak vybudovali rozhodující náskok 28:20. Ve zbylých minutách jsme si už jen v klidu dokráčeli k zaslouženému vítězství a nebýt několika zahozených šancí v závěru, tak by rozdíl ve skóre mohl být i větší.

V následujícím kole budeme zajíždět na palubovku Kostelce na Hané. I když se nám na Hané v poslední době příliš nedaří, tak věříme, že pokud zopakujeme dnešní výkon, tak musíme bodovat.

7m hody: 1/3:7/8, vyloučení 4:1.

Sled branek: 2:3, 6:5, 11:7, 13:11, 17:11, 17:15, 21:16, 24:18, 28:20, 30:22, 32:25, 36:26

Sestava a branky: Ondřej Poul, František Kratochvíl – Jiří Kaštan (8), Vojtěch Svoboda (8), Pavel Strašák (6/1), Vítězslav Večeřa (4), Filip Svoboda (3), Martin Janíček (2), Jan Lečbych (2), Miloš Necid (1), Petr Kavka (1), Jakub Bezděk (1), Alex Kuřátko, Martin Šikula, Tomáš Pažourek, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Michael Bezděk