I. liga ženy, 8. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí – TJ Jiskra Otrokovice 25:33 (15:12)

sobota 30.10.2021

Utkání proti soupeři z popředí tabulky se mohlo vyvíjet jakkoliv. Naše družstvo oslabené o dvě útočné spojky nebylo v roli favorita. Ovšem první poločas byl dobře rozehraný, ale druhá půle byla přehlídkou „herních katastrof“, a proto krutá porážka o osm branek.

Začátek utkání byl hodně nervózní. Naše děvčata nedokázala ubránit hostující spolupráci s pivotem, ze které padly první branky do naší sítě. V útoku jsme se vyznačovaly horším pohybem, kterým si holky nedokázaly vypracovat dobré střelecké příležitosti. S přibývajícím odehraným časem se ovšem začala více dařit obrana, ze které se dalo vycházet do dobrých útočných akcí. Od stavu 5:6 v 18. minutě se postupně dařilo odskočit na rozdíl pěti branek, 28. minuta 15:10. Bohužel závěr poločasu nevyšel podle představ a soupeř snížil na 15:12.

Ve druhém poločase se ze začátku dařilo aktivní obranou zabránit soupeřkám dostat se do dobrých střeleckých pozic. V útoku jsme stále hrály dobře a dokázaly střílet branky. Pak ale přišlo první oslabení, které z naší strany nebylo dobře zahrané. Za nedlouho pak přišlo další a najednou byl rozdíl ve skóre minimální, 10. minuta 19:18. Sice se pak ještě podařilo odskočit na dvě branky, ale jakoby ve 12. minutě našim holkám došel dech. Nesmyslně řešené útočné akce, ukvapená střelba přes nejvyšší hráčky znamenalo jediné – rychlé útoky hostů zakončené gólem. Z dobře rozehraného zápasu byla najednou křeč, kterou se nedařilo zastavit. Soupeřky si za vítězstvím šly mnohem více, prezentovaly se větší sehraností a týmovým duchem. A proto nakonec tak vysoká porážka.

V dalším kole zajíždějí ženy do nedalekých Ivančic. Soupeř v posledních dvou kolech také prohrál a bude v domácím prostředí rozhodnut zvítězit. Naše hráčky na druhou stranu budou chtít zabojovat a napravit nepovedené dva zápasy.

průběh utkání a statistiky ZDE

Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Lenka Pacalová (8/3), Michaela Homolová (5), Kristýna Cahová (3), Kateřina Závišková (3/1), Karolína Slámová (3), Natálie Koudelová (1), Klára Kuřátková (1), Romana Doležalová (1), Magda Pospíšilová, trenér Ing. Vincenc Záviška.