1. liga ženy, 9. kolo

HK Ivančice – TJ Sokol Velké Meziříčí 33:19 (13:11)

Před začátkem utkání byl rozdíl mezi družstvy pouhé dva body. Ovšem náš tým, který se poslední dobou potýká se zdravotními problémy nedokázal držet s našlápnutým soupeřem krok. A rozhodl o tom opět druhý poločas…

Vstup do utkání byl z naší strany poměrně povedený. Holky se v útoku snažily hrát aktivně a tlačit se přes vysokou obranu do prostoru brankoviště. Domácí hráčky si to dokázaly pokrýt a naše snahy tak skončily nepotrestány. V obraně to naopak hodně vázlo. Domácí hráčky jednoduchou, a hlavně rychlou hrou se jednoduše dostávaly k zakončení, které nekompromisně zakončovaly. Zlom nastal v 17. minutě za stavu 10:6 pro Ivančice. V oddechovém čase se upřesnily informace k obraně a najednou to začalo šlapat. Během pěti minut jsme dotáhly na 10:9! Pak ale přišlo pár chyb a na přestávku se šlo za stavu 13:11 v náš neprospěch.

Druhé poločasy jsou pro nás v posledních zápasech jak přes kopírák… Sice začneme dobře a snažíme se hrát stále aktivně, ale pak najednou přijde zkrat, nebo jak to pojmenovat… Ze stavu 17:15 v osmé minutě je během šesti minut 23:15! Po chybách v útoku se na naši branku valí jeden rychlý útok za druhým. Křeč a beznaděj… osm branek za 30 minut je toho pak jasným důkazem. Zápas tak skončil našim debaklem 33:19.

Do konce soutěže zbývají dva zápasy. Věříme, že v jednom z nich se nám podaří bodovat, a hlavně odehrát dva vyrovnané poločasy. V sobotu 13. listopadu ve 13:00 se v naší hale utkáme s Lions Hostivice.

Sestava a branky: Jarmila Šabacká, Jana Šidlová – Lenka Pacalová (6), Kateřina Závišková (3/2), Markéta Pospíšilová (3), Tereza Borkovcová (2), Romana Doležalová (1), Natálie Puffer (1), Lucie Zbožínková (1), Kristýna Cahová (1), Karolína Slámová (1), trenér Ing. Vincenc Záviška, Tomáš Partl.