hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

I. liga ženy, 14. kolo

SHK Kunovice – TJ Sokol Velké Meziříčí 26:19 (14:10)

V sobotním dopoledni nastoupily naše ženy proti vedoucímu týmu 1. ligy žen z Kunovic. Mladé hráčky v prvním poločase získaly rozhodující náskok, který poté během tohoto druhého dokázaly ještě navýšit a potvrdit tak letošní jasnou převahu v soutěži žen.

Vstup do utkání se našim hráčkám povedl a vypadalo to, že se bude hrát vyrovnané utkání. Ovšem neproměňování dobrých střeleckých příležitostí, které nás trápily celý zápas, znamenal postupné zvyšování skóre na straně domácích. Naše chyby v útoku využily soupeřky k rychlému přechodu a snadnému zakončení. V 25. minutě tak byl rozdíl ve skóre osmibrankový 14:6. Naštěstí holky zlepšily pohyb v útoku a dokázaly čtyřmi přesnými trefami do poločasu snížit na přijatelných 14:10.

Ve druhém poločase se hrála hodně vyrovnaná partie. Obě družstva vyprodukovala několik chyb a na obou stranách předváděly skvělé výkony také obě brankářky. Naše hráčky se snažily soupeřkám přiblížit. Po většinu druhé půle držely vyrovnaný výkon, ale ke konci přišly chyby, které nakonec přinesly sedmibrankovou porážku 26:19.

Zápas, který házenkářky odehrály byl i přes prohru velice povedený. Je vidět zlepšená souhra, jak v obraně, tak i v útoku. Je třeba zapracovat na střelbě, která nás trápí ve všech zápasech. Nyní mají holky týden pauzu, a pak zajíždějí společně s dorostenkami na půdu třetího celku z pražských Vršovic.

Sestava a branky: Eliška Homolová, Jarmila Šabacká – Kateřina Závišková (8/5), Romana Doležalová (4), Lenka Pacalová (3), Markéta Pospíšilová (2), Tereza Borkovcová (1), Natalie Nicole Puffer (1), Klára Kuřátková, Karolína Slámová, Kristýna Zezulová, Magda Pospíšilová, trenérky Ilona Závišková a Jana Šidlová.