1. liga ženy

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol Vršovice  22:22 (12:12)

Soupeř z Vršovic, který u nás vyhrál 2.kolo Českého poháru opět zavítal na palubovku Velkého Meziříčí. Oba dva týmy v prvním kole 1.ligy vyhrály velkým rozdílem, takže se dala očekávat vyrovnaná hra. Začátek probíhal stejně jako pře dvěma týdny - dvě velmi dobře fungující obrany, které nedovolovaly moc úspěšných útoků a tak se skóre zvyšovalo pomalu (15 minuta, 6:6). Když přišlo první domácí vyloučení, tak se soupeři poprvé více otevřela obrana. Hosté nepromarnily svoji šanci a odskočily o 3 branky (22 minuta 11-8). Naše děvčata se ale nenechala zaskočit a do poločasu srovnala (12:12).
Oproti utkání z ČP si domácí druhý poločas nenechaly utéct a skórovaly první. Ani jedno družstvo se nebylo schopno dostat do většího náskoku než byly 2 branky a tak se skóre a vedení přelívalo z jedné strany na druhou. V posledních 5 minutách to bylo opravdové drama. Soupeři skórovaly jako první a naše družstvo tak muselo dotahovat.. povedlo se.. ač šance byly dotáhnout utkání do vítězného konce, tak nakonec se to nepovedlo a tak si po zásluze družstva rozdělila body.

Slova trenéra:
Mrzí mě, že jsme nevyhráli, když vím že v posledních 2 minutách jsme zápas mohli několikrát rozhodnout. Ale zároveň jsem šťastný, že máme alespoň bod z tohoto vyrovnaného souboje. Poprvé za tuto sezónu jsme dokázaly bránit ve stejném tempu celý zápas. Ale pořád nás čeká kus práce v útoku, kde se nám nedaří proměňovat šance z dobrých pozic. Příští týden jedeme do Kynžvartu, který je nový v naší soutěži a proto moc nevíme, co očekávat. Akorát víme, že tým je složený z mladých hráček a tak se očekává, že se bude hrát rychlá házená. Naše zkušenosti a chtíč určovat tempo hry pro nás bude klíčový, jestliže budeme chtít přivézt vítězství.
Hrály:
Pacalová Lenka (2), Olšovská Bára (6/5), Vodná Anna (5), Doležalová Romana (1), Kaláberová Vanessa (3), Cahová Kristýna (1), Kuřátková Klára (3), Borkovcová Tereza, Puffer Natalie, Koudelová Natálie (1), Bibrová Tina, Rosická Bára, Šabacká Jarmila, Šiplová Petra. Trenér Quentin Lafon