hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1.liga žen

SHK Kunovice – TJ Sokol Velké Meziříčí (14-9) 30-19

1.4. se družstvo žen vypravilo na palubovku třetího celku soutěže – Kunovic. Čekal na nás tým, který jsme na podzim dokázaly doma hodně potrápit a prohrály jsme s ním jen 20-23, ale tentokrát to bylo jiné – jely jsme tam s úplně jiným týmem... hodně okleštěným, jakož tomu je celou jarní část.

V prvním poločase naše dobře fungující, agresivní obrana nedala domácím moc prostoru a v útoku jsme předvedly pěkné gólové šance, které nás držely na dostřel. Ostatní zápasy jsme vždy v této fázi nezvládly, ale teď tomu bylo jinak a my jsme držely stejné tempo hry a dostaly jsme se do vedení (8-7, 18. minuta). Ale v posledních 10 minutách jsme opět nakupily individuální chyby, které byly okamžitě potrestány, a tak se do šaten šlo za stavu 9-14.

V druhém poločase byla na našich znát únava, ale i přesto jsme viděly pohlednou hru, která nás ale stála opravdu hodně úsilí. Tím se taky vyskytovalo čím dál víc technických chyb, které byly hned kunovickými potrestány. Ale naše družstvo se nikdy nevzdává a díky Lence Pacalová, která dala jen za druhý poločas 6 branek, jsme se stále držely ve hře. Díky tomu že soupeř byl dnes opravdu lepší, a hlavně přesnější bylo konečné skóre 19-30.

Slova trenéra:

Když vidím konečné skóre, tak vůbec neodpovídá naší hře, kterou jsme předvedli a se kterou jsem spokojen. Holky konečně předvedly moc hezkou házenou. Samozřejmě to, že nemáme hráčky na postu spojek je pro nás opravdu náročné, ale dnes jsme konečně snad našli nějakou alternativu, která nám vyhovovala. Naše obrana fungovala velmi dobře, a tak jsme se konečně dostali i do rychlých útoků, což nám zápasy před tím hodně chybělo. Teď máme 14 dní na přípravu na dalšího soupeře – Bohunice, které bychom rádi doma potrápili a konečně uhráli důležité body.

Hrály: Šabacká Jarmila, Šiplová Petra – Pacalová Lenka (6), Kuřátková Klára (5/4), Borkovcová Tereza (4), Holíková Lenka (1), Bibrová Tina (1), Cahová Kristýna (1), Pospíšilová Markéta (1), Sýkorová Agáta, Puffer Natalie, Doležalová Romana, Koudelová Natálie. Trenér Quentin Lafon