hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

2.kolo Českého poháru

TJ Sokol Velké Meziříčí - Tatran Bohunice 14: 22 (5:11)

V 2.kole ČP naše družstvo hostilo prvoligový celek z Bohunic. Již z minulých soubojů jsme věděli, že je opravdu potřeba být úspěšní v zakončení. Naše hráčky si ale nějak zapomněly hnací motor a diváci si museli počkat dlouhých 16 minut na první gól! Naštěstí ale hosté tolik nevyužívali našich technických a individuálních chyb. Ale samozřejmě jsme jim dali dostatek času si vytvořit náskok do poločasu 5-11.

Druhý poločas byl o trochu lepší, ale stále nás trápili individuální chyby, lehké ztrácení balónů a nízká úspěšnost střelby. Jediné pozitivní na tomto zápase byla obrana a dobrá hra mladých hráček (Eva Vostálová nejlepší střelkyně týmu se 4 góly). Celkově v sobotu holky neměly prostě den, a tak jsme nakonec zaslouženě prohrály 14-22.

Slova trenéra:

Takový zápas se těžko hodnotí. První poločas byl asi nejhorší, co jsem za svoji kariéru viděl. Naštěstí aspoň ta obrana to trochu kompenzovala. Navzdory všemu i tak se snažím vidět v tom ty pozitiva – třeba mladé hráčky, které se každý zápas zlepšují a v tento zápas i tým podržely (hlavně v útoku). Vím, že máme opravdu hodně mladý tým a vidím všechny ty pozitivní věci hlavně v tréninku, teď je jen dostat do těch zápasů. Tenhle zápas byl pro nás všechny alarm v tom, že bychom se měli probudit, začít pořádně makat, nastavit si pozitivně myšlení a celkově začít chtít vyhrávat. Již v neděli nám začíná liga a hned začínáme u nováčka Mostu B, tak doufám, že tam předvedeme lepší výkon.

Hrály: Šabacká Jarmila – Vostálová Eva (4), Puffer Natalie (3), Borkovcová Tereza (2), Rosická Bára (2), Pacalová Lenka (1), Chlubnová Lucie (1), Kuřátková Klára (1/1), Poulová Romana, Palasová Kateřina, Vodná Anna. Trenér Quentin Lafon.