II. liga muži - JM – 1. kolo

TJ Sokol Újezd u Brna - TJ Sokol Velké Meziříčí 32:27 (17:16)

neděle 17. 09. 2023

Na úvod nového ročníku 2. ligy zajíždělo družstvo mužů do zbrusu nové sportovní haly v Újezdu u Brna. Místní tým, jehož kádr je poskládaný z velké části z hráčů, kteří prošli či stále aktivně nastupují v extraligovém či prvoligovém dresu, se netají postupovými ambicemi. Tomu odpovídala i divácká účast, která byla na poměry této soutěže více než slušná.

Byli jsme to však my, kdo vkročil do zápasu lépe a to hlavně díky úspěšným zákrokům našeho gólmana, který v úvodu utkání zlikvidoval hned několik tutovek, a bylo z toho vedení 2:6. Ovšem naše obrana né a né se dostat do tempa, a tak postupně domácí stahovali z našeho náskoku. Poprvé šli domácí do vedení v 17. minutě (10:9). Nedařilo se nám pokrývat hlavně extraligového střelce Krošíka, který naši bránu během zápasu zasypal 13 přesnými trefami. Na naší straně se ovšem střelci také činili, a tak jsme do šaten šli pouze s jednobrankovým mankem.

První desetiminutovka druhé půle byla stále vyrovnaná, kdy jsme vždy stahovali nejtěsnější náskok domácích. Zlom přišel mezi 39.-45. minutou, kdy soupeř odskočil na rozdíl 5 branek. V následující fázi hry jsme spálili hned několik tutovek, a nebyli jsme tak schopni se na soupeře dotáhnout. Ten si závěr utkání již pohlídal, a novou halu tak pokřtil vítězně.

V dalším kole na domácí palubovce budeme hostit 2. celek loňského ročníku z Telnice. Utkání začíná  v sobotu 23.9. od 17:00.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 4/6:3/3, vyloučení 2:2,

Sled branek: 1:4, 2:6, 6:6, 7:9, 12:10, 14:14, 17:14, 17:17, 22:19, 22:21, 27:22, 27:24, 31:25, 32:27

Sestava a branky: Ondřej Poul, Drápela Vojtěch – Tomáš Rosa (7/2), Vítězslav Večeřa (6), Radim Fischer (5), Jakub Strýček (4), Aleš Novotný (2), David Kubiš (2), Radek Navrátil (1/1), Petr Kavka, Tomáš Krčál, Pavel Strašák František Kratochvíl, trenér Pavel Strašák, odpovědný vedoucí Martin Chalupa