HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

II. lga muži - JM – 2. kolo

TJ Sokol Velké Meziříčí - Sokol Telnice 34:30 (18:15)

sobota 23. 09. 2023

Tým mužů se v novém ročníku poprvé představil na domácí palubovce, a to proti tradičnímu rivalovi z Telnice. Tým, který v loňském ročníku obsadil 2. pozici, má značnou kvalitu, a tak jsme očekávali tuhý boj.

A to potvrzovali již od úvodních minut, kdy se rychle ujali vedení (9. minuta 2:5). Naše obrana nefungovala dle představ a v útoku jsme dělali spoustu zbytečných chyb. Zlom nastal mezi 17. - 20. minutou, kdy jsme šňůrou 5 branek z rukou Svobody a Strašáka otočili z 6:9 na 11:9. Do konce poločasu jsme náskok ještě zvýšili až na 18:14, ale poslední trefa patřila hostím, a tak jsme do šaten šli „pouze“ se tříbrankovým náskokem.

Ovšem to, co jsme předvedli na začátku druhé půle, bylo z říše snů. Během 3 minut jsme odskočili na 23:15 a zdálo se, že je rozhodnuto.  Následně ale naše útočné tempo mírně opadlo a i na obraně jsme trochu polevili. Telnice tak po malých krůčcích stahovala až na 26:22 (45. minuta). V tento okamžik jsme navíc byli 2x vyloučeni. Naštěstí hosté nabídnutou šanci nedokázali využít, kdy dokonce zahodili 7m hod. A naopak my během vlastního oslabení 2x skórovali. Už se zdálo, že jsme z nejhoršího venku, ale Telnice své zbraně složit nechtěla. Pět minut před koncem to bylo zase jen o 3 branky a schylovalo se na závěrečné drama. To ale naši hráči nepřipustili. Dvěma brankami definitivně zlomili odpor soupeře, který v posledních vteřinách už jen kosmeticky snížil na 34:30.

V dalším kole zajíždíme na palubovku do Olomouce, tedy týmu, který v loňském ročníku bral bronzové medaile.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:1/2, vyloučení 7:2,

Sled branek: 1:2, 3:6, 5:6, 6:9, 12:10, 17:13, 18:15, 23:15, 25:18, 26:22, 30:23, 31:27, 32:29, 34:30

Sestava a branky: Ondřej Poul, Deraha Lukáš – Vojtěch Svoboda (7), Tomáš Rosa (5), Vítězslav Večeřa (5), Radim Fischer (5/1), Jakub Strýček (4/1), Pavel Strašák (4), Aleš Novotný (1), Pavol Živčic (1), Petr Kavka (1), Jakub Mach (1), František Kratochvíl, Tomáš Krčál, trenér Ladislav Šidlo, odpovědný vedoucí Martin Chalupa