1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – DHK Baník Most B (14-20) 25-45

V prvním zápase jarní části 1.ligy žen se překvapení nekonalo. Ženy prohrály s B týmem Mostu, jehož A tým je přední tým v MOL Lize.

V první půlce seprvním 15 minut hrála vyrovnaná hra. Naše obrana byla agresivní, dobře komunikovaly a skóre bylo 7-7. V tento moment ale soupeři nasadily do hřiště jejich největší oporu (která je klíčovou hráčkou i v A týmu), tím se okamžitě změnilo tempo hry, které velkomeziříčské nebyly schopny udržet. Během 3,5 minuty bylo skóre rázem 7-13. Do konce poločasu se tedy jen udržoval náskok soupeře. Poločas 14-20.

Hra se nezpomalila ani v druhém poločase. Tempo domácí byly schopny udržet pouhých 7 minut, pak se nakupily technické chyby, které soupeřky okamžitě trestaly rychlými protiútoky (16.minuta, 18-35). Poslední desetiminutovka byla tedy opravdu náročná, ale celý tým nic nevzdal, a i nadále se snažil hledat brankové příležitosti v aktivní a tvrdé obraně Mostu. Konečné skóre nakonec vysoce 25-45.

Slova trenéra:

Věděli jsme, že to bude hodně náročné utkání ještě když si Most přivezl s sebou hráčky stěžejní i pro jejich A tým. Jsem rád, že jsme nepřestali hrát i když brankový rozdíl pořád narůstal. Stále musíme hodně pracovat na tom, abychom nedělali tolik technických chyb a neměli „slepé“ pasáže. Myslím, že jsme ukázali dobrou házenou po dobu 35 minut, což na takového soupeře určitě nestačí. V příštím kole zajíždíme na palubovku do Kunovic, uvidíme, co nám toto utkání přinese.

Hrály: Šabacká Jarmila – Pacalová Lenka (6), Puffer Natalie (3), Pospíšilová Markéta (3), Chlubnová Lucie (3/1), Závišková Kateřina (3/3), Kuřátková Klára (2), Vodná Anna (2), Borkovcová Tereza (2), Bibrová Tina (1), Sýkorová Agáta, Vostálová Eva, Poulová Romana, Cahová Kristýna. Trenér Quentin Lafon, odpovědný vedoucí Závišková Ilona.