1. liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – HC Hvězda Cheb  26:23 (14:11)

Po dlouhém ROCE ženy konečně ochutnaly vítězství. A to na domácí palubovce, kde přivítaly soupeřky z Chebu, družstvo, jenž se nachází na předposlední příčce v tabulce (tedy o jedno místo před naším družstvem).

Z obou stran byla od začátku cítit nervozita, a tak se ze začátku hrála vyrovnaná hra. Ale soupeřky si v 19. minutě udělaly až 3 brankový rozdíl (19.minuta, 5-8), náš tým, ale na odpověď nenechal dlouho čekat a již v 22. minutě skóre obrátil na svoji stranu (22. minuta, 9-8). Do poločasu si naše mužstvo nenechalo náskok vzít, a tak se do šaten šlo za stavu 14-11.

Začátek druhého poločasu našim vyšel dobře a ve 40. minutě vedly o 6 branek (19-13). Soupeřky ale nechtěly nic vzdát a začaly skóre pomalu stahovat. Poprvé v této sezóně, ale naše dívky nezpanikařily a nepodlehly nátlaku soupeře a dotáhly zápas do zdárného konce. Konečné skóre 26-23.

Slova trenéra:

Technicky naše hra nebyla dokonalá, ale jsem spokojený. Dívky ukázaly silný charakter, protože každý házenkář ví, jak těžké je prolomit sérii proher, ještě když trvá tak dlouho, jako u našeho týmu. Odvedli jsme dobrou práci, a tak naše naděje na udržení v 1.lize stále žije. Teď víme, že umíme vyhrávat, tak to musíme jen potvrdit v dalších zápasech, jestliže se chceme v soutěži udržet.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila – Závišková Kateřina (7/3), Pacalová Lenka (5), Holíková Lenka (5), Rosická Bára (2), Kuřátková Klára (2), Puffer Natalie (2), Vodná Anna (2), Poulová Romana (1), Cahová Kristýna, Bibrová Tina, Vostalová Eva, Pospíšilová Markéta. Trenér Quentin Lafon, Ilona Závišková.