1.liga žen

SKUP Olomouc – TJ Sokol Velké Meziříčí (15:15) 28:31

Po prvním vyhraném zápase přišla další výhra na palubovce Olomouce. Každé jedno vítězství teď pro ženský celek bude důležité, aby stále mohly doufat v udržení v 1.lize.

První poločas nezačal pro naše barvy úplně dobře. Olomouc diktovala tempo hry a naši se nemohly do zápasu nějak dostat. Během pár minut si domácí vytvořily náskok, a tak na tabuli v 11. minutě svítilo skóre 3-8.  Ale změnou obrany a proměňování vyložených šancí se velkomeziříčské dostaly zpět do zápasu a do poločasu náskok domácích stáhly až na remízu 15-15.

Druhý poločas pro naše ženy začal mnohem lépe a během 8 minut si vytvořily 4 brankový rozdíl (38.minuta, 19-23). Od té doby měly zápas ve svých rukou, a i když v poslední 10 minutovce si domácí mohly ještě pomýšlet na zvrat, díky dobrým zákrokům Jarmily Šabacké a skvěle fungující obraně zápas naše dotáhly do zdárného konce. Konečné skóre 31-28.

Slova trenéra:

Jsme na dobré vlně, změnily jsme myšlení a přístup k zápasům, což vidím jako velmi pozitivní. Obrana byla o hodně tvrdší než předešlé zápasy a taky jsme konečně začaly dávat góly z rychlých protiútoků a z křídel. Určitě nám taky pomohla přítomnost Ivy Malinové, její přehled a zkušenosti, ale posledních 15. minut holky odehrály bez ní a zvládly to dobře. Všechny tyto skutečnosti by nám mohly pomoct do dalších zápasů.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila – Holíková Lenka (6), Kuřátková Klára (5), Pospíšilová Markéta (5), Malinová Iva (4), Závišková Kateřina (3/2), Puffer Natalie (3), Cahová Kristýna (3), Vodná Anna (2), Pacalová Lenka, Poulová Romana, Borkovcová Tereza, Bibrová Tina. Trenér Quentin Lafon, Ilona Závišková