1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí - LIONS Hostivice (16:16) 31:29

V sobotu ženský tým přivítal v hale „za Světlou“ družstvo z Hostivic. Tým, jenž se drží v první pětce tabulky 1.ligy, ale jaro se jim zatím moc nedařilo, jelikož získaly jen jeden bod. Takže jsme věděli, že si od nás budou chtít body odvést a že to nebude lehké utkání.

Celý první poločas se hrálo vyrovnaně, ani jeden z týmu nedokázal přesvědčivě vzít skóre na svoji stranu. Poprvé se hostům podařilo odskočit o 2 branky ve 20.minutě (9-11. Domácí se nenechaly ale odradit a do poločasu skóre srovnaly. Podařilo se jim to zejména dobrou obranou a dobrými zákroky Marcely Večeřové. Těsně před koncem poločasu se velkomeziříčské dostaly do jednoho brankového vedení, ale hosté stihly ještě rychle odpovědět, a tak se šlo do šaten za stavu 16-16.

Druhý poločas začaly lépe naše ženy a hned se ujaly vedení (36.minuta, 19-17). “Lvice” ale hned vzápětí dorovnaly. Na obou týmech byla vidět nervozita s blížícím se koncem. Naše družstvo to ale ustálo lépe a vybudovalo si 2 brankové vedení (25.minuta, 29-27). Posledních 5 minut ještě více zabralo na obraně, k tomu přispěla skvělými zákroky Jarmila Šabacká a minutu do konce svítilo na tabuli přívětivé 3 brankové vedení. Hosté ještě před koncem stihli jednou skórovat, ale to už děvčatům v růžových dresech radost nemohlo zkazit. Finální skóre tedy 31-29.

Slova trenéra:

Myslím, že sobotní zápas byl asi nejlepší, co jsem ve VM koučoval. Holky byly schopny diktovat tempo hry, skvěle fungovala obrana, k tomu skvělý výkon brankařek a v útoku konečně holky předvedly všechny jejich schopnosti. Ještě nejsme na konci cesty! Jestliže chceme zachránit 1.ligu musíme si tento styl hry uchovat. Ale na to, co holky v sobotu ukázaly, jsem opravdu pyšný.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila – Závišková Kateřina (10/6), Vodná Anna (7), Puffer Natalie (4), Borkovcová Tereza (3), Poulová Romana (3), Pospíšilová Markéta (1), Kuřátková Klára (1), Bibrová Tina (1), Holíková Lenka (1), Sýkorová Agáta, Vostálová Eva. Trenér Quentin Lafon.