hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1. liga žen

TJ Jiskra Otrokovice – TJ Sokol Velké Meziříčí (14-18) 26-32

V neděli zajíždělo družstvo žen na palubovku Otrokovic, kde je vždycky těžké vyhrát. A tak tam náš celek jel s nadějí na další body, ale zároveň pocitem, že to bude obtížné utkání.

Začátek zápasu začaly oba celky dobře, obrany sice nebyly nejlepší, ale za to jsme mohly vidět spoustu pohledných akcích zakončených gólem. V 15. minutě jsme poprvé obrátily skóre na naši stranu (19. minuta, 9-13). Zlepšila se obrana, která byla více agresivní a také dobrými trefami Ivy Malinové jsme dokázaly náskok udržet. Dvě po sobě jdoucí vyloučení dalo Otrokovickým naději na zvrat, ale naše družstvo to ustálo a do šaten se šlo za příznivého stavu 14-18.

Začátek druhého poločasu pro nás nemohl začít lépe a během prvních 4 minut jsme navýšily náskok na 14-21. Ale samozřejmě domácí nehodlaly nic vzdát a během dalších 4 minut dotáhly (38. minuta, 19-21). Poté se opět hrála vyrovnaná hra, ale přesnějšími zásahy jsme si dokázaly postupně vybudovat 5 brankové vedení. Chycenou sedmičkou jsme si vzápětí dokázaly vytvořit 6 brankový rozdíl, který jsme udržely až do konce. 26-32 finální skóre.

Slova trenéra:

Tyto 2 body pro nás jsou zase extrémně důležité. Od začátku do konce jsme měli utkání pod kontrolou, což bylo asi poprvé od začátku sezóny. Takže jsem spokojen. Příští týden nás čeká opravdová zkouška, kdy k nám přijede prozatím nejlepší tým v 1.lize a to Bohumín.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila – Malinová Iva (11/1), Vodná Anna (5), Pacalová Lenka (4), Chlubnová Lucie (2), Kuřátková Klára (2/1), Pospíšilová Markéta (2), Borkovcová Tereza (2), Poulová Romana (2), Holíková Lenka (2), Bibrová Tina. Trenér Quentin Lafon, Ilona Závišková.