1.liga žen

TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Jindřichův Hradec (15-14) 30-29

Minuly týden družstvo žen odehrálo zápas proti leaderovi tabulky (Bohumín), který nakonec bohužel nedokázalo dovést do vítězného konce a prohrálo 20:23. A tak si v sobotu chtěly spravit chuť proti 3.celku tabulky Jindřichovu Hradci. Jelikož zbývá už jen 5 utkání do konce sezóny byly body z tohoto zápasu pro náš celek velmi důležité.

Vstoupily jsme do zápasu dobře - agresivní obrana a rychlý přechod do útoku nám umožňoval se dostat do dobrých pozic na zakončení. Soupeřky ale na nic nečekaly a rychle skóre srovnaly (10.minuta, 5:5). Do konce poločasu se hrála pohledná a vyrovnaná hra, která nám nakonec vyšla lépe a do šaten jsme šly s 1 brankovým vedením 15:14.

V druhém poločase se hosté snažili přebrat skóre na svoji stranu, kdy si ve 40. minutě vytvořili 3 gólové vedení (40.minuta, 19:22). Naše víra ve výhru, ale byla tak velká, že jsme dokázaly skóre srovnat v 50 minutě na 24:24. Posledních 5 minut jsme se ujaly až 2 brankového vedení 28:26, 29:27. ale jihočešky ještě stihly celý zápas zdramatizovat a srovnat pouhých 45 vteřin před koncem. My jsme ale našly poslední kousek energie na vstřelení gólu a následně jsme se mohly radovat z vítězství 30:29.

Slova trenéra:

Navzdory těm posledním minutám, které vypadaly jako totální chaos na hřišti, jsme dnes předvedli perfektní výkon. Podařilo se nám blokovat rychlou hru hostů a taky holky zůstaly klidné v rozhodujících momentech, což nám přineslo nakonec body. Tyto body nás přiblížily zase o kousek blíž k udržení se v 1.lize. Teď ale nesmíme usnout na vavřínech a dokončit co jsme začali. Po velikonoční přestávce přivítáme u nás soupeřky z Bohunic.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila - Vodná Anna (7), Malinová Iva (7/1), Pacalová Lenka (4), Borkovcová Tereza (4), Cahová Kristýna (2), Pospíšilová Markéta (2), Poulová Romana (1), Holíková Lenka (1), Bibrová Tina (1), Kuřátková Klára (1/1), Závišková Kateřina, Vostálová Eva, Chlubnová Lucie. Trenéři: Quentin Lafon, Ilona Závišková