HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

II. liga muži - JM –21. kolo

TJ Sokol Kostelec n.H. - TJ Sokol Velké Meziříčí 29:29 (18:18)

sobota 27. 04. 2024

K poslednímu venkovnímu utkání této sezóny zajížděli muži na palubovku 4. celku soutěže - Kostelce na Hané. Odtud náš tým body vozit neumí, jelikož jsme zde bodovali naposledy v roce 2018 po výhře 30:31. Tuto nepříznivou bilanci jsme dnes chtěli zlomit, a potvrdit tak letošní dobrou formu. Bohužel k utkání jsme odjížděli v dosti kombinované sestavě, kdy se letos poprvé i v našem dresu představil Štěpán Fiala.

Úvod utkání patřil našim barvám, kdy jsme v 5. minutě šli do vedení 2:4. Naše nacvičené kombinační akce dělaly soupeři značné potíže, a my se tak dokázali prosazovat rovnoměrně ze všech postů. Kostelečtí střelci ale s námi po celou první půli dokázali držet krok, kdy se nám nedařilo odskočit na více než dvoubrankový rozdíl. Dnes se bohužel naši golmani nesešli s formou a snad každá kostelecká střela skončila v naší síti. Soupeř se tak stále držel v kontaktu, kdy dokonce minutu před poločasovou sirénou šel poprvé (a naposledy) do vedení 18:17. Před odchodem do šaten jsme ale ještě dokázali odpovědět a srovnat na 18:18.

Do druhého dějství jsme vstoupili dobře a ihned jsme soupeři odskočili na rozdíl 3 branek (18:21). Obě mužstva po přestřelce v prvním dějství značně přitvrdila na obraně a branky již nepřibývaly tak rychle. Náš tým po celý druhý poločas dokázal držet soupeře na rozdílu 3 branek, kdy jsme ještě 7 minut před koncem vedli 25:28. V závěru nám ale již docházely síly a nebyli jsme schopni se gólově prosadit, kdy jsme trestuhodně spálili 2 tutovky. Navíc jsme soupeři během 30s 2x darovali balón, a ten tak z trháků snížil 4 minuty před koncem na rozdíl jediné trefy. Minutu před koncem se domácím dokonce podařilo skóre srovnat. Náš poslední útok ovšem skončil gólově a 15s před koncem jsme byli ve vedení 28:29. Domácí ovšem svoji poslední útočnou akci sehráli bezchybně a dokázali 5s před koncem vyrovnat.  My sice ještě měli několik vteřin na poslední střelu. Bohužel projektil z 15 metrů svůj cíl nenašel, a tak se dnes se soupeřem rozcházíme smírně 29:29.

I přes nepříznivou bilanci na Kostelecké půdě a okleštěnou sestavu, se kterou jsme k utkání nastupovali, můžeme být s výsledkem spokojeni. Bohužel vzhledem k průběhu utkání bychom si zasloužili spíše 2 body za výhru. K poslednímu letošnímu utkání nastoupí naši muži doma proti Kuřimi. Utkání začíná tradičně v sobotu v 17:00 v hale Za Světlou.

Online zápis z utkání a tabulka ZDE

7m hody: 2/2:3/3, vyloučení 1:5

Sled branek: 1:2, 3:5, 5:7, 8:10, 11:13, 14:15, 16:16, 18:17, 18:21, 22:25, 25:28, 28:28, 28:29, 29:29

Sestava a branky: Ondřej Poul, Lukáš Deraha – Tomáš Krčál (7), Tomáš Rosa (6), Jakub Strýček (5), Aleš Novotný (4/3),Pavel Strašák (3), Petr Kavka (2), Štěpán Fiala (1), Radim Fischer (1), Pavol Živčic, trenér Petr Kavka, odpovědný vedoucí Pavel Svoboda