hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

1.liga žen

Tatran Bohunice - TJ Sokol Velké Meziříčí (13:12) 25:22

K poslednímu kolu sezóny jsme zajížděly do Bohunic, kde nás výhra mohla posunout až na 9. místo, což byla velká motivace.

Zápas pro nás začal dobře. Soupeřkám jsme ukázaly naši dobrou obranu a efektivní útok. Takže jsme si do 15. minuty vybudovaly 3 brankové vedení (15.minuta, 8:5). Pak jsme ale trochu ztratily koncentraci v obraně, a tak se šlo do šaten s jedno brankovým mankem 12:13.

Druhý poločas by se dal shrnout jako hon za body. My jsme se stále snažily skóre minimálně dorovnat, ale to se nám nedařilo ani z dobrých střeleckých pozic. Ačkoliv jsme měly výbornou obranu, tak se nám posledních 5 minut nepodařilo skórovat a přetáhnout tak skóre na naši stranu. Takže si Bohunice zaslouženě připsaly další body do tabulky a my jsme odjely s prohrou 22:25.

Celkově jsme v tabulce skončily na 11.místě s bilancí 6 výher a 16 proher. Doufejme, že to bude stačit na to abychom si příští rok znovu zahrály 1.ligu.

Slova trenéra:

Myslím, že toto poslední utkání bylo dokonalým odrazem celé naší sezóny. Hrajeme dobrou házenou, ale v konečné fázi jsme buď moc “hodné” na soupeřky nebo se nám nepodaří proměnit klíčové góly a tak prohrajeme. V této jarní části sezóny jsme ale ukázali, že umíme vyhrát i proti nejlepším týmům v 1. lize. Holky bojovaly jako lvice, aby příští sezónu mohly hrát 1.ligu, tak doufejme, že to bude stačit. Moc jsem si přál zakončit sezónu vítězstvím, protože si teď dávám minimálně rok pauzu od trénování, kvůli rodinným záležitostem. Děkuji všem holkám za tyto 2 roky emocionální horské dráhy, které mě hodně naučili. Příští sezónu budou v dobrých rukách, tak doufám, že budou pokračovat v pokrocích, které jsme za poslední 2 roky udělali a dosáhnou tak na lepší umístění.

Hrály: Večeřová Marcela, Šabacká Jarmila – Pacalová Lenka (4), Holíková Lenka (3), Pospíšilová Markéta (3), Cahová Kristýna (3), Vodná Anna (3), Borkovcová Tereza (2), Chlubnová Lucie (1), Vostálová Eva (1), Puffer Natalie (1), Rosická Bára (1), Kuřátková Klára. Trenér Quentin Lafon