TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

V termínu 4.-6.9.2020 se naše družstva minižáků, mladších a starších žáků zúčastnila 7. ročníku Házenkářského festivalu v Lovosicích. Ve třech kategoriích se turnaje zúčastnilo celkem 68 týmů z ČR a Německa. Součástí turnaje byl i doprovodný program. V pátek večer bylo opékání buřtů a venkovní promítání filmu na fotbalovém stadionu. Na sobotní večer bylo na zimním stadionu připraveno extraligové utkání mužů Lovosice – Nové Veselí a my všichni jsme byli přítomni.

Minižáci

Pro minižáky to byl těžký turnaj, kdy většina kluků se takhle velké akce zúčastnila úplně poprvé. Někteří soupeři byli opravdu o třídu výše a našim hráčům ukazovali, jak má správná miniházená vypadat. Kluci se ale výzvy nezalekli, zlepšovali se, a ke konci turnaje se jim podařilo i několikrát vyhrát. Všem hráčům se podařilo i vstřelit branku a odjížděli tak nakonec všichni spokojeni. Oživením byla určitě i návštěva místního bazénu. V celkovém pořadí jsme skončili na 17. místě z 24 celků. Tahounem týmu byl Nikolas Fexa.

Vítězem této kategorie se stalo družstvo Dukly Praha 1 před HBC Jičín a Lovosicemi 1.

Výsledky:

Základní skupina:

VM - Zruč nad Sázavou  16:25

VM - HK FCC Město Lovosice 1  15:27

VM - Sokol Telnice  15:29

VM - HC Dukla Praha 2  27:15

VM - HC Elbflorenz 2006 e.V. (něm)  5:37

Skupina o 17. - 24 místo:

VM - Příbram  10:0

VM - HK FCC Město Lovosice 2  18:11

VM - HC Dukla Praha 2  21:19

Hráli: Adam Janda, Nikolas Fexa, Martin Jelínek, Tomáš Raus, Dominik Vitešník, Ondřej Kadlec, Adrian Kadlec,  Jakub Podsedek, David Stoklasa.

Trenéři : David Stoklasa, Petr Kaštan, Vlaďka Kaštanová.

Mladší žáci

Mladší žáci odehráli v základní skupině celkem 5, kde první tři zápasy se hrály na venkovním hřišti a další dva již v hale. Postupně jsme se utkali s týmy Lions Hostivice, HSK Tygři Ústí nad Labem, HK FCC Město Lovosice 2, TJ JM Chodov a TJ Slavoj Děčín. Kluci v základní skupině dovedli do vítězného konce celkem 4 zápasy a pouze jednou odešli poraženi a to pouze o 1 gól. Tento výsledek nám určil druhé místo v základní skupině a postup do čtvrtfinále mezi 8 nejlepších. V něm jsme narazili na tým Sokol Kostelec nad Labem. Začátek zápasu byl vyrovnaný, ale v průběhu jsme na soupeřem začali převládat fyzicky, a to vedlo k vítězství v poměru 8:5 a to nás poslal do semifinále mezi 4 nejlepší celky. V semifinále jsme narazili na tým HC Dukla Praha 2. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, ale ke konci nám bohužel začaly docházet síly, toho soupeř využil a my jsme prohráli v poměru 10:12. Tento výsledek nás poslal do bojů o 3-4 místo. V tomto zápase jsme nastoupili opět proti týmu Lions Hostivice, se kterým jsme v základní skupině prohráli pouze o gól. Zápas byl po většinu času vyrovnaný. Bohužel naše chyby a nedůraznost v obraně, které byly podpořeny špatným útokem vedli k tomu, že jsme zápas o 3-4 místo prohráli v poměru 9:12. Skončili jsme tedy na konečném 4. místě z celkového počtu 22 týmů. Kluci na turnaji sehráli hodně těžkých zápasů a do nadcházející sezóny jim to dá hodně nových zkušeností. Všichni hráči si vstřelili minimálně jednu branku, a to je také velmi pozitivní. Turnaj nám ukázal, v čem máme rezervy a na čem musíme na trénincích zapracovat. Celkově, ale hodnotíme turnaj jako velmi povedený.

Výsledky:

Základní skupina:

VM – Lions Hostivice                                     11:12

VM – HSK Tygři Ústí nad Labem                               15:8

VM – HK FCC Město Lovosice 2                15:8

VM – TJ JM Chodov                                       10:5

VM – TJ Slavoj Děčín                                     12:4

 

Čtvrtfinále:

VM – Sokol Kostelec nad Labem              8:5

 

Semifinále:

VM – HC Dukla Praha 2                                10:12

 

O 3.-4. místo

VM – Lions Hostivice                                     9:12

 

 

Hráli: Ondřej Trifanov, Daniel Červený – Fexa Richard, Klíma Tomáš, Bradáč David, Badalík Michal, Smejkal Vítek, Fiala Štěpán, Krejčí Adam, Jelínek Tomáš, Fiala Matouš, Kocourek Jakub, Fňukal Stanislav

 

Trenéři: Martin Krejčí, Jiří Holý

Vedoucí družstva: Martin Fiala

 

Starší žáci

 

Starší žáci skončili ve skupině na třetím místě po výhrách nad Lovosicemi II 18:5 a Ostravou 14:6, jsme smolně prohráli se Zručí nad Sázavou 13:14 a prohře s Duklou Praha II 14:16 nás čekala Skupina o 9 až 16 místo. V ní jsme postupně porazily Rokycany 15:7 a Duklu Praha I 17:16, kde musely rozhodovat sedmimetrové hody. Obsadili jsme konečné deváté místo na turnaji. Hráči se utkali s kvalitními soupeři a sehráli těžká utkání, ze kterých si odnesou zkušenosti do dalších zápasů. Klukům patří poděkování za pěknou reprezentaci svého klubu a města.

 

Hráli: Bradáč V., Čermák Š., Pavlíček J., Rosa B., Navrátil O., Vik D., Koudela R., Jaša A., Sedlák M., Uchytil J., Zezula P., Uchytil M., Borkovec M.

 

Trenéři: Navrátil R., Svoboda P., Kavka P.

 

 

Autoři: trenéři jednotlivých celků