sobota 15. 1. 2022

V sobotu 15. 1. se v Litovli uskutečnil Zimní pohár starších žáků. Za soupeře jsme měli HBC Olomouc, TJ Jiskra Havlíčkův Brod, SHC Maloměřice Brno a domácí Tatran Litovel.

Kluci v průběhu turnaje postupně porazili všechny soupeře. V rozhodujícím zápase o první místo se proti nám postavili domácí hráči z Litovle. Tento tým patří mezi jeden z nejlepších žákovských týmů a aktuálně okupuje 5. příčku v celonárodní Žákovské lize (pozn. VM se nachází na 15. místě, což je taky skvělý výsledek). Kluci se soupeře vůbec nezalekli a od začátku předváděli kolektivní a bojovný výkon. Po deseti minutách hry a vedení o pět branek však přišly chyby v neproměňování vyložených šancí a soupeř začal ukrajovat z našeho náskoku. Ve druhé půli jsme stále udržovali mírný náskok o jednu až dvě branky. V závěru se soupeři podařilo vyrovnat, a když pět vteřin před koncem Adam Jaša trefil pouze tyčku soupeřovi svatyně, musely o vítězi rozhodnout sedmimetrové hody. Poté, co se Martinu Borkovcovi podařilo chytit jednu sedmičku a naši střelci proměnili všechny své pokusy, mohli kluci zaslouženě slavit vítězství v turnaji. Úspěšní střelci sedmimetrových hodů: Adam Jaša, Marek Sedlák a Ondra Navrátil.

Výsledky:        VM x Olomouc           18:11

VM x Havl. Brod        21:13

VM x Maloměřice       26:7

VM x Litovel              18:17 (SH)

Kluky je potřeba pochválit za bojovnost a předvedený výkon. Aktuální formu bude potřeba přenést na palubovku i příští týden, kdy se zúčastníme druhého kola Žákovské ligy.

Hráli:  Jaša A., Fiala Š., Fiala M., Borkovec M., Sedlák M., Smejkal V., Jelínek T., Kocourek J., Trifanov O., Badalík M., Navrátil O., Krejčí A., Trenér: Kavka P.

Více informací na stránkách klubu: www.hazenavm.cz