O víkendu 5. a 6. února jsme se s našimi nejmenšími házenkáři zúčastnili prestižního a vždy velmi kvalitně obsazeného turnaje v Kostelci na Hané s názvem Hanácké pohár.

Na tento turnaj se děti velmi těší a nejinak tomu bylo i tentokrát. Pořadatelé odvedli perfektní práci a vše proběhlo hladce a kluci si turnaj moc užili. Jen škoda, že pořadatelé museli kvůli Covid opatřením turnaj rozdělit na dva dny, v sobotu starší minižáci a v neděli přípravka. Jinak bývá turnaj dvoudenní s večerním programem Allstars týmů a dalšími aktivitami.

I když jsme řešili před turnajem obrovské množství omluvenek skrz karantény a nemoci, podařilo se nám postavit dvě družstva starších minižáků na sobotu a jedno družstvo přípravky na neděli.

V sobotním turnaji minižactva se představilo 16 týmů rozdělených do čtyř skupin kde hrál každý s každým. Poté hrál každý tým ještě tři zápasy o konečné umístění.
Našemu družstvu šedých se podařil vyhrát až poslední zápas, tým se umístil na 15. místě, nicméně kluci se každým utkáním neustále zlepšovali a zaslouží pochvalu za  bojovnost a nadšení. Velmi pěkné výkony podával Jakub Smejkal kterému se podařilo vstřelit 36 branek.

Družstvo modrých dokázalo ve skupině vyhrát všechna svoje utkání, v osmifinále si poradilo s týmem Prostějova. Do čtvrtfinále proti nám postoupil náš soupeř ze skupiny a tentokrát jediný zahraniční účastník Legends Šala. Kluci podali soustředěný a bojovný výkon a po zásluze postoupili mezi nejlepší čtyři celky. V semifinále se nám do cesty postavil pozdější vítěz turnaje družstvo Telnice. I když kluci s tímto týmem na minulých turnajích vždy vysoko prohráli, tentokrát byl zápas dlouho vyrovnaný, a až ke konci nás soupeř doslova udolal. Utkání o třetí místo bylo jako přes kopírák. Do cesty se nám postavilo družstvo ze Sokolnic. V tomto zápase jsme ještě tři minuty před koncem vedli o gól, aby nakonec po několika našich chybách zkušenější soupeř zápas otočil. Čtvrté místo na tak kvalitně obsazeném turnaji je však úspěchem.

Turnaj ovládlo družstvo Telnice před Náchodem a Sokolnicemi.

Kluci zaslouží velkou pochvalu, všechny zápasy odmakali naplno, na turnaji se pořád zlepšovali. Jen tak dál. Velký úspěch zaznamenal náš Pavol Živčic, když se z cca 150 dětí dokázal na základě hlasování trenérů dostat do Allstars turnaje mezi nejlepší tři hráče. Gratulujeme.

Utkání:

Velké Meziříčí - HŠK Legends Šala 22:18
Velké Meziříčí - TJ Sokol Telnice 13:19
Velké Meziříčí - Sokol Sokolnice 16:19

Hráli: Filip Ambrož, Matyáš Prokeš, Pavol Živčic, Adrian Kadlec, David Stoklasa, Martin Homola, Martin Jelínek, Vojtěch Kostečka, Jan Janoušek, Adam Böhm, Jakub Smejkal, Tadeáš Štěpánek.

Přípravka:
V nedělním turnaji nejmenších přípravek startovalo 12 týmů rozdělených do dvou skupin po šesti kde hrál každý s každým a poté každý tým hrál ještě dva zápasy o umístění se stejně postavenými týmy ze druhé skupiny.  Na turnaj odcestovalo 7 hráčů, z nichž ale většina byla na takhle velkém a kvalitním  turnaji poprvé.
Naši kluci odehráli vyrovnané utkání se všemi soupeři, ale na lepší než 11. místo to tentokrát nestačilo.

Přesto se kluci neustále zlepšovali, všichni si nakonec dali i branku a získali nové zkušenosti.

Taktéž v kategorii přípravky jsme zaznamenali velký úspěch, když David Stoklasa byl na základě hlasování trenérů zvolen do Allstars turnaje mezi nejlepší tři hráče v konkurenci cca 120 hráčů. Gratulujeme, jen tak dál.
Turnaj vyhrálo družstvo ze slovenské Šaly, před týmem Hostěrádky - Rešov na třetím místě skončily Sokolnice.

Utkání:
Velké Meziříčí - Sokol Sokolnice 11:12
Velké Meziříčí - SK Žeravice 13:14
Velké Meziříčí - TJ Sokol Vršovice 14:12
Velké Meziříčí - HC TJ Náchod 12:13
Velké Meziříčí - Házená Velká Bystřice 16:16
Velké Meziříčí - Kostelec na Hané 17:20
Velké Meziříčí - HK Ivančice 14:8

Hráli: Ronnie Navrátil, Ondřej Rosa, Štěpán Šidlo, David Stoklasa, Eliáš Jan, Jiří Michlíček, Ondřej Šikula.

Trenéři: David Stoklasa, Ladislav Šidlo, Daniel Kostečka.

mini_kostelec-2
mini_kostelec-3