V neděli 27.2.2022 jsme vyrazili na celodenní turnaj do Žeravic. Turnaje se kromě domácích účastnily ještě celky Litovle, Žiliny a Hranic. Hrálo se systémem každý s každým a jeden zápas trval 2x 18 minut.

V prvním utkání jsme se postavili nám velice dobře známému týmu Tatran Litovel. Od začátku se hrála vyrovnaná hra. Postupem času si soupeř i díky naší nedisciplinovanosti a nepřesné střelbě vytvořil náskok, který udržel až do samého konce. Pro nás z toho byla prohra 11:18 a nutno dodat, že vyhrál lepší tým.

Do druhého zápasu se nám postavil neznámý slovenský celek a to HK Žilina. Proti hůře technicky i fyzicky vybavenému soupeři jsme se snadno prosazovali a nakonec jsme utkání vyhráli 21:10.

Do třetího zápasu proti Hranicím jsme nastupovali s vědomím, že když vyhrajeme tento zápas, tak máme zaručenou medaili. To se povedlo na plné čáře a vyhráli jsme 24:8.

V posledním utkání nás čekal domácí celek Žeravic, který v předchozím utkání porazil tým Litovle. Byl to hodně bojovný zápas. V poločase jsme prohrávali, ale na konci jsme slavili výhru 14:12. Náš nejlepší výkon na turnaji.

V celkovém součtu jsme obsadili třetí místo, protože o medailových pozicích rozhodovala minitabulka. Sice jsme získali „až“ třetí místo, ale pro trenérský tým má cenu zlata. Po minulém týdnu, kdy jsme naprosto vyhořeli v Žákovské lize, kde jsme jednoznačně prohráli všechna čtyři utkání, kluci opět ukázali svoji sílu. Na turnaji v Žeravicích VŠICHNI hráči bojovali, ukázali emoce, všichni chtěli vyhrát… Třešničkou na bronzovém dortu bylo ocenění pro Adama Jašu, který byl vyhlášen jako nejužitnější hráč celého turnaje.

Celý trenérský tým je s výkony kluků maximálně spokojen a doufá, že kluci budou v této formě a bojovností pokračovat po zbytek sezóny.

Sestava: Martin Borkovec – Ondřej Navrátil, Adam Jaša, Ondřej Trifanov, Štěpán Fiala, Adam Krejčí, Jakub Kocourek, Tomáš Jelínek, Marek Sedlák, Vítek Smejkal

Trenéři: Petr Kavka, Radek Navrátil, Petr Kaštan