O prodlouženém víkendu 8.-10.9.2023 se družstva minižáků, mladších a starších žáků zúčastnila 10. ročníku mezinárodního Házenkářského festivalu v Lovosicích. Tři turnajové kategorie zaplnilo celkem 72 týmů. Součástí sportovního klání byl i doprovodný program, jenž obsahoval páteční večerní promítání filmu na hokejovém stadionu a v sobotu pak sledování extraligového utkání mužů Lovosice – Brno. Naše velkomeziříčská házená zanechala na turnaji kvalitní stopu – 3. místo v kategorii mladšího žactva je skvělý úspěch.

MINIŽACTVO

V kategorii minižactva startovalo 24 týmů rozdělených do 4 základních skupin. Hrací doba byla 2 x 10 minut. Náš oddíl reprezentovaly v této kategorii dva týmy.

Červený tým byl složen z mladších a méně zkušených hráčů, a tak především sbíral zkušenosti. Klukům se podařilo vyhrát dvě utkání, což stačilo na celkové 20. místo. Věříme, že nabyté zkušenosti jim pomohou v herním rozvoji a budou z toho v budoucnu těžit.

Černému týmu se podařilo vyhrát v základní skupině všechna utkání a postoupit tak z prvního místa do čtvrtfinále. V něm se nám bohužel vůbec nedařilo - zejména v obraně a prohráli jsme o jednu branku s Kostelcem na Hané. Horší formu jsme si přenesli i do soubojů ve skupině o 5. - 8. místo, kde nás porazil tým Lions Hostivice. V posledním utkání po zlepšeném výkonu jsme dokázali porazit houževnatý celek Úvaly Praha a na turnaji jsme obsadili konečné 7. místo. Kluci házenou hrát umí, a pokud budou více těžit z pokynů trenérů, jistě přijdou i lepší umístění na dalších turnajích. Po celý turnaj předváděl v brance výborné výkony Jakub Musil.

Turnaj minižáků vyhrálo družstvo Legends Šaľa „A” před Lovosicemi „A“, třetí místo bral Jičín.

Základní skupina:

VM červená - Lions Hostivice B 19:18

VM červená - Legends Šaľa A 9:38

VM červená - Vršovice Praha A 17:29

VM červená - TJ ABB Jablonec n. N. 20:21

VM červená - TJ Slavoj Děčín 7:17

Skupina o 17. - 24. místo:

VM červená - Legends Šaľa B 18:17

VM červená - Dukla Praha 18:28

VM červená - Lovci Lovosice B 11:18

Základní skupina:

VM černá - TJ Lokomotiva Louny 25:7

VM černá - Dukla Praha 28:11

VM černá - Lovci Lovosice B 17:10

VM černá - TJ Sokol Úvaly Praha 22:17

VM černá - TJ Kostelec nad Labem 26:16

Čtvrtfinále:

VM černá - Sokol Kostelec na Hané 27:28

Skupina o 5. - 8. místo:

VM černá - Lions Hostivice A 21:23

VM černá - TJ Sokol Úvaly Praha 20:17

Hráli:

Jakub Musil, David Stoklasa, Erik Vejmělek, Jakub Vítek, Jiří Michlíček, Samuel Šimek, Ondřej Šikula, Lukáš Přecechtěl, Ondřej Rosa, Patrik Bittara, Štěpán Šidlo, Vít Vyškovský, Karel Dlouhý, Ronnie Navrátil, Tadeáš Veleba, Mikuláš Bradáč, Maxmilián Coufal, Robin Mikulášek.

Trenéři: David Stoklasa, Renáta Kostečková

minizaci-mix-7_-a-20_-misto_m

MLADŠÍ ŽÁCI

Mladší žáci na turnaji v Lovosicích zaznamenali v této kategorii historicky nejlepší výsledek.

V kategorii startovalo 24 týmů, hrací čas 2 x 12,5 minut.

Velké Meziříčí ve skupině prohrálo jediný zápas a postoupilo do osmifinále z už jistého prvního místa. Tam se kluci střetli s týmem Ostravy a po jistém výkonu postoupili do semifinále. V něm bohužel nenavázali na předchozí výkon a těsně podlehli týmu TJ Náchod. V utkání o třetí místo proti Sokolu Telnice jsme se již poučili z předchozích chyb a náš tým zaslouženě zvítězil. Třetí místo pro nás znamená obrovský úspěch. Kluci bojovností a týmovým pojetím hry, kdy každý hráč družstva dokázal vsítit branku, předvedli, že prosadit se dá i na takto velkém a kvalitně obsazeném turnaji.

Po zásluze jsme tak obdrželi bronzové medaile, pohár za třetí místo a šek na výběr zboží od firmy Kempa v hodnotě 5.000,- Kč. Největší odměnou pro trenéry byl stmelený a utužený tým, který bojoval o každý míč do poslední minuty na hřišti. Skvělá práce!

Skupina:

Velké Meziříčí – TJ Sokol Telnice 15:12

Velké Meziříčí – Centrum Haná 21:11

Velké Meziříčí – Lovci Lovosice 2 15:5

Velké Meziříčí – HBC Jičín 6:7

Čtvrtfinále:

Velké Meziříčí – TJ Sokol Ostrava 16:4

Semifinále:

Velké Meziříčí  - TJ Náchod 12:16

O 3. místo

Velké Meziříčí – TJ Sokol Telnice 14:10

Hráli:

Ambrož Filip, Drápela Tomáš – Drápela Martin, Fialka Erik, Homola Martin, Chadim Lukáš, Jelínek Martin, Kadlec Adrian, Kalina Tomáš, Karásek Samuel, Peterka Jonáš, Prokeš Matyáš, Smejkal Filip, Živčic Pavol

Trenéři: Holý Jiří, Živčic Pavol, Kostečka Daniel

mladsi-zaci-3_-misto_m

STARŠÍ ŽÁCI

Turnaje se účastnilo 24 týmů. Družstvo starších žáků se při sedmi zápasech na turnaji snažilo především zlepšit sehranost a herní spolupráci. Po celkem 4 těsných prohrách a 3 výhrách jsme obsadili konečné 15. místo.

Skupina:

Velké Meziříčí – Dukla Praha 2         9:12

Velké Meziříčí – HSK Legends Šala 14:16

Velké Meziříčí – Lions Hostivice 19:23

Velké Meziříčí – Louny-Baník 13:9

Velké Meziříčí – SKKP Handball Brno 23:8

Skupina o 13.-16. místo:

Velké Meziříčí – Liberec Handball 9:12

Skupina o 15.-16. místo:

Velké Meziříčí – TJ ABB Jablonec n./N. 12:7

Hráli: Červený Daniel, Tyl Tobias – Ambrož David, Bradáč David, Fexa Nikolas, Fialka Matyáš, Chalupa Jakub, Klíma Tomáš, Raus Tomáš, Sedlák Jan, Vostal Tomáš, Winterling Šimon

Trenéři: Kavka Petr, Slavík Martin