První říjnová neděle byla pro mladší žákyně speciální, protože se poprvé představily před domácím publikem, které bylo hlasité a početné. Naše holky předvedly pokroky a zaslouženě získaly šest bodů do tabulky.

První utkání odehrály naše žákyně proti Jiskře Havlíčkův Brod. Děvčata do zápasu vstoupila odhodlaně s dobře fungujícím obranným systém 3:3. To jim vyneslo poločasové vedení 6:3. Ve druhé části jsme ztratily v útočné části míč a dobře hrající soupeřky překlenuly vedení na svoji stranu, které udržely až do konce zápasu. Sice jsme na body nedosáhly, ale herně to bylo z naší strany velmi povedené utkání a je vidět, že se holky zápas od zápasu lepší.

Ve druhém zápasu jsme narazily na nováčka soutěže SK Poličku. Utkání jsme měly od začátku pod kontrolou a mohly na hrací plochu nastoupit všechny hráčky. Na nových holkách bylo vidět zlepšení a snaha bojovat o každý míč, i proto jsme vyhrály 19:13.

Třetí, krizové, utkání bylo proti Sokolu Chrudim. A v prvním poločase naše děvčata přítomné fanoušky hodně napínala. V obraně se nám nedařilo pokrýt výbornou střelkyni a v útoku jsme byly stojaté a bez nápadu. Ovšem s každou odehranou minutou jsme se dostávaly do herní pohody a utkání dotáhly do vítězného konce 17:9.

V posledním zápase proti Pardubicím holky bojovaly, co to šlo. I když se skóre zrovna nevyvíjelo v náš prospěch, tak trpělivou hrou jsme zvládly skóre otočit a dojít do závěrečnému hvizdu jako vítězky.

Druhý turnaj Ligy Vysočiny nám ukázal, na co je třeba se v tréninkových jednotkách zaměřit. Zároveň byl vidět herní progres oproti předchozímu turnaji, za což jsou trenéři rádi. Teď holky budou trénovat a další turnaj je čeká v sobotu 14. října v Havlíčkově Brodě.

VELKÉ PODĚKOVÁNÍ PATŘÍ VŠEM FANOUŠKŮM, KTEŘÍ HOLKÁM UDĚLALY SKVĚLOU KULISU!

Sestava a branky: Dita Padalíková – Adéla Derahová (17/2), Elen Konečná (16), Silva Podsedková (14/1), Karolína Kozlová (8/1), Silvia Matušíková (2), Gabriela Pospíšilová (2), Klára Sedláková (1), Tina Adamcová, Sofie Ludvíková, Alžběta Šlitrová, Simona Palátová, Veronika Vrbová, Alena Anna Bartošová, Karolína Doleželová, Klára Štěpánková, trenérka Jana Šidlová a vedoucí družstva Roman Matušík.