Mládežnická družstva oddílu házené slaví svůj předsezónní cíl!

Opět se do prestižní Žákovské ligy probojovaly oba týmy našich starších žákyň a žáků. Během následujících šesti měsíců budou moci poměřit síly s dalšími nejlepšími z celé České republiky.

Starší žáci v sobotu 8. října odehrály kvalifikační turnaj v rámci Ligy Vysočiny, kde sice porazili Sokol Nové Veselí, ale nestačili na Ledeč nad Sázavou, která tak postoupila přímo. A my tak museli jít do celostátní kvalifikace. Tam nám byl určen turnaj v Brně-Juliánově a tito soupeři: Sokol Juliánov, HBC Olomouc 1966, SKH Polanka nad Odrou a KH ISMM Kopřivnice. Los tedy rozhodně nejednoduchý. Naši hráči i velké množství fanoušků odjeli do Brna odhodláni se poprat o první místo, protože jen to zaručovalo postup. V prvním utkání proti Sokolu Juliánov si naši hráči s chutí zastříleli a jasně zvítězili, i ve druhém utkání předvedli silný útok. Třetí a rozhodující zápas proti Kopřivnici bylo dlouho vyrovnané, ale chuť po vítězství byla na naší straně větší a hráči si mohli zapsat další výhru. Poslední zápas proti Polance byl těžký, a i když to podle výsledku nevypadá, tak naše kluky stál hodně sil. Ale čtyři výhry = osm bodů a jasný postup mezi 25 nejlepších týmů z České republiky, kde je náš oddíl v posledních letech stálicí, za což jsme moc rádi. Starší žáci odehrají první kolo o víkendu 9. – 10. prosince 2023. O místě a soupeři bude rozhodnuto v tomto týdnu.

Výsledky kvalifikace:

Sokol Juliánov – TJ Sokol Velké Meziříčí 10: 35

TJ Sokol Velké Meziříčí – HBC Olomouc 1966 24:15

TJ Sokol Velké Meziříčí – KH ISMM Kopřivnice 20:14

SKH Polanka nad Odrou – TJ Sokol Velké Meziříčí 17:23

st_zaci_postup_zakovska_liga

Starší žákyně si v letošní sezóně postup mezi 25 nejlepších týmů vybojovaly díky jasnému prvenství v Lize Vysočiny a do Žákovské ligy tak postoupily přímo. Vyhnuly se tak kvalifikační části, kterou bohužel nezvládly další dva celky z Vysočiny, a proto náš kraj budou v soutěži reprezentovat pouze naše děvčata. Svoji cestu odstartují již v sobotu 2. prosince na domácí palubovce. V prvním kole jim byly nalosovány tito soupeři – TJ Sokol Klimkovice, Házená Jindřichův Hradec, SHK Veselí nad Moravou a SHK Kunovice. Určitě neváhejte a přijďte naše děvčata podpořit!

Rozpis domácích utkání na sobotu 2. 12. 2023

9:00 TJ Sokol Klimkovice – TJ Sokol Velké Meziříčí

12:10 TJ Sokol Velké Meziříčí – Házená Jindřichův Hradec

15:10 TJ Sokol Velké Meziříčí – SHK Kunovice

18:10 SHK Veselí nad Moravou - TJ Sokol Velké Meziříčí

Pozn. Časy utkání jsou dle rozpisu, ale během turnaje může dojít k posunu a začátky utkání mohou být v dřívějším čase.

st_zakyne_postup_zakovska_liga

Oběma našim týmům gratulujeme a držíme pěsti, aby v Žákovské lize 2023/2024 předváděli povedené výkony, házenou se bavili a stále za sebou měli oporu jak v trenérech, tak i ve fanoušcích!