TJ Sokol Velké Meziříčí
K Novému světu 2132/9, Velké Meziříčí, 594 01
Registrační číslo oddílu 2J439
IČ: 48894591
DIČ: CZ48894591
hazenavm@email.cz

HÁZENÁ VELKÉ MEZIŘÍČÍ

O víkendu 7. - 9. června se naši nejmenší házenkáři vypravili na již 11. ročník tradičně velmi dobře obsazeného turnaje v Litovli. 
Turnaj je určen pro kategorie mladší miniházená (přípravka) a starší miniházená. V každé kategorii startovalo 14 týmů rozdělených do dvou základních skupin. V těch se hrálo systémem každý s každým a první čtyři celky postupovali do finálové skupiny. Ostatní týmy se střetli ve skupinách o 9.-14. místo. Hrací doba jednoho utkání byla 2x10 minut.
Náš oddíl reprezentovalo v každé kategorii jedno družstvo. 
 
Přípravka:
Naše žabičky v prvním utkání prohráli proti jednomu z favoritů turnaje, týmu Kostelec na Hané. V ostatních utkáních skupiny již nezaváhali a postoupili do finálové části ze druhého místa. Nejlepší výkony kluci předvedli ve skupině o 1. - 8. místo proti domácí Litovli A”, a zejména proti pozdějšímu vítězi turnaje, Velké Bystřici, kdy dokázali v obou utkáních zvítězit. Finálová skupina přípravek byla velmi vyrovnaná, hned tři týmy skončili na prvních příčkách se stejným počtem bodů, a o vítězi muselo rozhodnout skóre ze vzájemných zápasů. To rozhodlo, že první místo obsadila Velká Bystřice před našimi kluky, třetí místo bral Kostelec na Hané.
Druhé místo, stříbrné medaile a krásný pohár je pro naše žabičky krásným umístěním a kluci zaslouží velikou pochvalu. Jen tak dál. 
 
Hráli: Štěpán Šidlo, Tomáš Ondrišík, Filip Votoupal, Ondřej Rosa, Kryštof Plodík, Sebastian Sedláček, Damián Pešek, Vítek Musil, Mikuláš Doležel.
Trenéři: Ladislav Šidlo, Miloš Rosa, Zdeněk Doležel 
 
 
Minižáci: 
Naši minižáci do turnaje doslova vlétli a první hrací den si připsali vysoké výhry. Druhý den jsme si nejprve poradili s našimi kamarády s Ivančic, a pak zvítězili i v krásném zápase o první místo ve skupině proti velmi dobře hrající Velké Bystřici.  Z prvního místa v základní skupině B  jsme postoupili do finálové skupiny o 1. - 8. místo. Tam jsme si nejprve po výborném výkonu poradili s vítězem skupiny A týmem Hostěrádky - Rešov.(19:17)  Tento zápas byl později kontumován v náš prospěch 10:0, stejně jako ostatní utkání tohoto týmu kvůli neoprávněnému startu hráče, který který již tuto kategorii věkem překročil. O to cennější tato výhra byla. Naše kluky to nijak nerozhodilo a pokračovali dál ve výborných výkonech. I v ostatních utkáních nenašli přemožitele a zaslouženě si došli pro obrovský putovní pohár a zlaté medaile, jako první tým z Velkého Meziříčí na tomto turnaji. 
Kluci předváděli rychlou a důraznou miniházenou, ve všech utkáních zvítězili a po celý víkend byli skvělá parta. Všichni hráči dostali velký prostor ke hře, každý si dal minimálně dvě branky a tento turnaj je určitě zase posune herně dál. 
Navíc náš brankář Jakub Musil v hlasování trenérů převzal cenu za nejlepšího brankáře. Gratulujeme. 
 
Hráli: Jakub Musil, Mikuláš Bradáč, Michael Bureš, Samuel Šimek, Jiří Michlíček, David Stoklasa, Jakub Vítek, Radek Zezula, Tadeáš Veleba, Ronnie Navrátil, Filip Vitešník, Martin Voda, Ondřej Bárta.
Trenéři: David Stoklasa, Renáta Kostečková, Tomáš Vítek. 
 
Pořadatelům se turnaj podařil, kluci si ho opravdu užili. Moc děkujeme za pozvání a těšíme se příští rok. 
 
Kompletní výsledky, včetně fotogalerie: 
Štítky: